Realizačný tím doplní Pavol Rybár

V HC SLOVAN Bratislava sa bude Pavol Rybár starať o prácu s videoanalýzou zápasov, no vypomôže aj s gólmanmi.

Pavol Rybár podpísal v HC SLOVAN Bratislava kontrakt na nadchádzajúcu sezónu 2021/22. Niekdajšia brankárska legenda klubu sa do realizačného tímu belasých vracia po dvoch sezónach strávaneých v českej najvyššej súťaž, celkoch Dynamo Pardubice a Komete Brno.Naposledy pracoval v HC SLOVAN v trénerskom štábe Vladimíra Országha v ročníku KHL 2018/19, ešte predtým pri tréneroch Rostislavovi Čadovi a Petrim Matikainenovi v rokoch 2012 – 2015."V dnešnej dobe je nevyhnutné mať v realizačnom tíme video trénera, ktorý pre trénerský tím a manažéra zabezpečuje všetok video materiál vlastného mužstva ako aj súpera a hlavne v reálnom čase. Teší ma, že v osobe Paľa Rybára prichádza do tímu erudovaný človek v oblasti videa i moderných technológií, čím sa opäť posunieme výrazne dopredu. Zároveň ako bývalý skvelý brankár a neskôr tréner, s ktorým sú spojené mnohé úspechy nášho klubu, bude nápomocný aj nášmu trénerovi gólmanov Petrovi Skrabeljovi,“ povedal k príchodu Pavla Rybára generálny manažér HC SLOVAN Maroš Krajči.Dnes 49 – ročný bývalý vynikajúci gólman prežil väčšinu svojej bohatej klubovej kariéry v drese HC SLOVAN Bratislava. V HC SLOVAN pôsobil ako hráč s prestávkami osem sezón. Na konte má s našim klubom tri majstrovské tituly (2001, 2002, 2005).  Zahraničné angažmá si vyskúšal v bieloruskom Gomeli, v rámci ruskej Superligy v ďalekom Amure Chabarovsk.Pavol Rybár bol tiež členom seniorskeho národného tímu Slovenska, predstavil sa na piatich majstrovsách sveta i dvoch olympijskych hrách. V zbierke má striebro z Petrohradu 2000 i bronz z Helsínk 2003. Trénerskú kariéru začal ako kouč gólmanov v roku 2012 v Slovane. V KHL strávil s belasými najskôr tri sezóny, neskôr sa vrátil v ročníku 2018/19 po boku Vladimíra Országha. S ním navyše dokázal v tíme Banskej Bystrice dosiahnuť dvakrát na titul majstra Slovenska. Ostatné dva ročníky zažil ako vôbec jediný slovenský tréner gólmanov v najvyššej súťaži v Česku, v tímoch Dynama Pardubice a Komety Brno.HC SLOVAN Bratislava víta Paľa Rybára naspäť v našom klube a želá mu v blížiacej sa sezóne len to najlepšie.