Logo

Správy

Doma Vonku

Realizačný tím doplní Pavol Rybár

0 0

V HC SLOVAN Bratislava sa bude Pavol Rybár starať o prácu s videoanalýzou zápasov, no vypomôže aj s gólmanmi.

$article->fk_main_image->title


Pavol Rybár podpísal v HC SLOVAN Bratislava kontrakt na nadchádzajúcu sezónu 2021/22. Niekdajšia brankárska legenda klubu sa do realizačného tímu belasých vracia po dvoch sezónach strávaneých v českej najvyššej súťaž, celkoch Dynamo Pardubice a Komete Brno.

Naposledy pracoval v HC SLOVAN v trénerskom štábe Vladimíra Országha v ročníku KHL 2018/19, ešte predtým pri tréneroch Rostislavovi Čadovi a Petrim Matikainenovi v rokoch 2012 – 2015.

"V dnešnej dobe je nevyhnutné mať v realizačnom tíme video trénera, ktorý pre trénerský tím a manažéra zabezpečuje všetok video materiál vlastného mužstva ako aj súpera a hlavne v reálnom čase. Teší ma, že v osobe Paľa Rybára prichádza do tímu erudovaný človek v oblasti videa i moderných technológií, čím sa opäť posunieme výrazne dopredu. Zároveň ako bývalý skvelý brankár a neskôr tréner, s ktorým sú spojené mnohé úspechy nášho klubu, bude nápomocný aj nášmu trénerovi gólmanov Petrovi Skrabeljovi,“ povedal k príchodu Pavla Rybára generálny manažér HC SLOVAN Maroš Krajči.

Dnes 49 – ročný bývalý vynikajúci gólman prežil väčšinu svojej bohatej klubovej kariéry v drese HC SLOVAN Bratislava. V HC SLOVAN pôsobil ako hráč s prestávkami osem sezón. Na konte má s našim klubom tri majstrovské tituly (2001, 2002, 2005).  Zahraničné angažmá si vyskúšal v bieloruskom Gomeli, v rámci ruskej Superligy v ďalekom Amure Chabarovsk.

Pavol Rybár bol tiež členom seniorskeho národného tímu Slovenska, predstavil sa na piatich majstrovsách sveta i dvoch olympijskych hrách. V zbierke má striebro z Petrohradu 2000 i bronz z Helsínk 2003. 

Trénerskú kariéru začal ako kouč gólmanov v roku 2012 v Slovane. V KHL strávil s belasými najskôr tri sezóny, neskôr sa vrátil v ročníku 2018/19 po boku Vladimíra Országha. S ním navyše dokázal v tíme Banskej Bystrice dosiahnuť dvakrát na titul majstra Slovenska. Ostatné dva ročníky zažil ako vôbec jediný slovenský tréner gólmanov v najvyššej súťaži v Česku, v tímoch Dynama Pardubice a Komety Brno.

HC SLOVAN Bratislava víta Paľa Rybára naspäť v našom klube a želá mu v blížiacej sa sezóne len to najlepšie.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Jääskeläinen Joona 0 0
3. Takáč Samuel 0 0
4. Rapuzzi William 0 0
5. Krakovský Luca 0 0
6. Golian Andrej 0 0
7. Sukeľ Jakub 0 0
8. Gachulinec Daniel 0 0
9. Yogan Andrew 0 0
10. MacKenzie Matt 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem