Radšej by som bol najhorší a mal tri body

Mladý obranca Slovana sa z honoru najlepšieho hráča vôbec netešil.

V posledných zápasoch sa Patrik Luža prepracoval až do prvej obrannej dvojice. Väčšia dôvera a väčší čas strávený na ľade sa odzrkadľujú aj na jeho výkonoch. V stretnutí s SKA Petrohrad dokonca získal ocenenie pre najlepšieho hráča belasých. Z tejto pocty však radosť nemal: "Radšej by som bol najhorší hráč a zakúril na štyri góly a my by sme vyhrali 5:4. Myslím si, že to by bolo oveľa lepšie. Bohužiaľ, nemôžem sa z ocenenia tešiť, keď prehráme 1:6. To, že som bol najlepší, je jedno, proste celý tím hral dnes zle. Púšťali sme ich do čistých šancí v našom predbránkovom priestore, čo sa nemôže stávať. Pred zápasom sme si jasne povedali, že ich budeme púšťať do rohov, tam nech si hrajú a pred bránou musíme byť stopercentní. No a tri či štyri góly padli presne z toho miesta, vyšli z rohov a dali nám gól. Jednoducho sme to pokazili." Hráčov Slovana čaká teraz viac ako týždňová pauza. Ďalší duel odohrajú až 4. januára na ľade Medveščaku Záhreb. "Naposledy nám tých pár dní voľna nepadlo vhod, pretože po reprezentačnej prestávke sme začali prehrávať. Dúfam, že teraz to bude naopak a pauza nám pomôže," zaželal si stále iba 20-ročný obranca.