Radivojevič v Slovane!

Potvrdené! Branko Radivojevič dnes ráno v Moskve spečatil svojim podpisom kontrakt s HC SLOVAN Bratislava.

31–ročný krídelník, o ktorého mal Slovan eminentný záujem už pred štartom tejto sezóny, sa s naším klubom dohodol na ročnej zmluve s platnosťou do 30.4.2014.  Platnosť Radivojevičovej zmluvy v Slovane podlieha ešte registrácii na centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve. Radivojevič sa k výprave Slovana pravdepodobne pripojí v sobotu v Čerepovci.  Na drese bude nosiť svoje obľúbené čislo 92.
„Branko je typ hráča, ktorého sme potrebovali. Je to veľký bojovník, srdciar, líder na ľade i mimo neho.  Má bohaté skúsenosti nielen z KHL, ale aj NHL. Tímu v ťažkých zápasoch určite výrazne pomôže,“ povedal krátko po podpise zmluvy generálny manažér Maroš Krajči.185 cm vysoký a 92 kg vážiaci útočník začínal s hokejom v Trenčíne, kde hral v dorasteneckej a juniorskej kategórii. Od sezóny 1998/1999 pôsobil piešťanský rodák v Belleville Bulls. V tíme OHL patril medzi najproduktívnejších hráčov. V ročníku 2000/2001 nazbieral v 61 zápasoch úctyhodných 104 bodov a jeho kvality si všimli po prvýkrát v kanadsko–americkej NHL. Za Phoenix Coyotes odohral Branko 156 zápasov a na konto si pripísal 57 bodov. Jeho kroky ďalej smerovali do tímov Philadelphie Flyers a Minnesoty Wild. Celkovo odohral v NHL 430 stretnutí s bilanciou 54 gólov a 69 asistencií. V sezóne 2008/2009 sa Radivojevič vrátil na starý kontinent a nepretržite pôsobil v KHL. V nej odohral za Spartak Moskva, Atlant Mytišči a naposledy Neftechimik Nižnekamsk spolu 297 stretnutí, v ktorých zaznemanel 198 bodov.  Práve prostredie Slovanu a Bratislavy by mohlo Radivojevičovi pomôcť ešte viac vylepšiť jeho osobné štatistiky v KHL.Okrem úspešnej klubovej kariéry sa Branko Radivojevič presadil tiež v drese slovenskej reprezentácie.  Medzi jeho najväčšie úspechy  patrí bronzová medaila z MS 2003 a strieborná medaila z MS 2012. Hral aj v pamätnom semifinále ZOH 2010 vo Vancouveri proti Kanade. Za Slovensko odohral spolu 117 zápasov a strelil 20 gólov.HC SLOVAN Bratislava víta vo svojom kádri ďalšieho slovenského reprezentanta a verí, že skúsený útočník bude pre klub a jeho tohtosezónne ambície výrazným prínosom.
(Branko Radivojevič krátko po podpise zmluvy dnes o 10:30 h moskovského času v hoteli Baltschug Kempinski)