Pýtali ste sa Jakuba Sukeľa

Minulý týždeň ste mali možnosť cez klubový instagram sa spýtať Jakuba Sukeľa otázky, ktoré vás najviac zaujímajú. V článku sa dozviete odpovede na vybrané otázky.

Prečo si prišiel do Slovana? Bol o teba záujem aj v Košiciach?Záujem bol aj zo strany Košíc. Situácia u oceliarov však nebola jednoduchá a ja som nechcel dlho čakať. Keď prišla ponuka zo Slovana, tak som ani chvíľu neváhal. Je to pre mňa česť, že ma oslovil takýto klub. Slovan má výbornú históriu a najvyššie ambície. Udiali sa tam nové veci a chcel som byť pri tom.Kedy a kto Ťa kontaktoval zo Slovanu?„Kontaktovali ma asi tak pred mesiacom. Rozprával som sa s pánom Krajčim a trénerom Romanom Stantienom.”Rozprával si sa s bratom Matúšom o Slovane?„Áno, samozrejme. Matúš má na Slovan pekné spomienky. On sám mi to odporučil. Veľmi si pochvaľoval štadión a slovanistických fanúšikov. Spomínal výborné zázemie a kvalitné zabezpečenie pre hráčov. Za ten krátky čas, čo som tu, to môžem len potvrdiť.”Ako si strávil karanténu?Po ukončení sezóny som prvé týždne väčšinou oddychoval. Veľa času som trávil s priateľkou a rodinou. Po nejakom čase som začal pociťovať potrebu sa hýbať. Pravidelne som cvičil a chodil som behávať. Boli zavedené určité opatrenie, tak som sa snažil, v rámci možnosti, robiť čo sa dalo.Ako vnímaš, že Slovan je milovaný na domácom štadióne a nenávidený na hosťujúcom?Každý sa na Slovan vždy vyhecuje. Ja sa na to veľmi teším. Nejaké urážky a podobné veci si nebudem všímať. Myslím, že to hráčov ešte viac naštartuje na lepší výkon. S kým by si chcel hrať vo formácii?Myslím, že na toto je ešte skoro. Necháme rozhodnúť pána trénera Stantiena. Aké chceš/budeš mať číslo na drese?Ja mám rád číslo 18. V Slovane je však toto číslo posvätné. Budem sa preto snažiť získať 81. Načo sa v budúcej sezóne najviac tešíš?V prvom rade na divácku kulisu. Verím, že na štadión bude chodiť čo najviac ľudí. Určite sa teším na krásnu arénu a na veľa víťazstiev v novom tíme. V Slovane sa skladá kvalitný tím. Je šanca na titul?Určite pôjdeme do sezóny s tými najvyššími ambíciami. V Slovane je to tak každý rok.Máš priateľku?Áno. Budeme spolu v Bratislave,sklamal ženské fanúšičky HC SLOVAN.HC SLOVAN Bratislava verí, že Jakub v Slovane pôjde v bratových šlapajách a dosiahne úspešnú sezónu.