Pulz belasej frekvencie

VIDEO: Kedy stúpa Mirovi Miklošovičovi tep?

Kedy stúpa Mirovi Miklošovičovi tep?

Miroslav Miklošovič je považovaný za veľkého odborníka na hokejovú taktiku, v HC Slovan však má aj iné úlohy, ako vymýšľať pasce na súperov. Po včerajšom tréningu smeroval do šatne s obrovským kufrom, tak nás zaujalo, čo by v ňom mohlo byť. „Je to Team System 2 – Polar. S jeho pomocou zisťujeme priebeh pulzovej frekvencie hráčov počas tréningového zaťaženia. Môžeme sledovať, či sa hráč pohybuje v tých zónach, ako by sa mal, môžeme ho upozorniť pri akých činnostiach má úsilie pridať, prípadne naopak ubrať. Pre hráčov je to aj určitá sebakontrola,“ vysvetlil nám asistent trénera belasých. A aký pulz má tréner Miklošovič počas zápasu Slovana? „Tak to som si ešte nikdy nemeral. Ale možno, že niekedy aj vyšší. Každý zápas človek nejakým spôsobom prežíva, sú tam emócie, nervy. Niekedy je to ťažšie, ale keď sa vyhráva, tak je to lepšie aj pre trénera,“ povedal s úsmevom Miro Miklošovič.