Prvým súperom Dynamo Pardubice

HC SLOVAN Bratislava otvorí tohtoročný Mountfield Cup v nedeľu o 14:00 h.

Súperom hokejistov Slovana v úvodnom zápase 4. ročníka prestížnej konfrontácie tímov v rámci letnej prípravy bude tradičný účastník českej najvyššej súťaže z Pardubíc. Dynamo zažilo veľmi náročnú poslednú edíciu českej Tipsport Extraligy. Po nevydarenej základnej časti sa mužstvo prepadlo do náročnej baráže o udržanie v súťaži, tú však hokejová bašta s prehľadom zvládla a medzi elitou bude štartovať aj v novom ročníku.Vedenie klubu pred sezónou urobilo niekoľko zmien smerom k skvalitneniu kádra v snahe o vyhnutie sa problémom  z vlaňajška. Hlavný tréner Ladislav Lubina má k dispozícii silnejší káder. Súčasťou realizačného tímu je aj bývalý gólman belasých, dnes tréner brankárov Pavol Rybár.Rybár má pod patronátom v Dyname dvoch skúsených brankárov. Zo Slovanu sa do tímu presťahoval obľúbený Jakub Štěpánek, do hry je pripravený zasiahnuť aj Ondrej Kacetl.Mountfield Cup bude ideálnou príležitosťou vyskúšať hráčov, ktorí sú aktuálne v tíme na skúške. Medzi nimi je tiež ďalší bývalý hráč belasých Lukáš Kozák. V obrane Dynama hrajú už s riadnymi kontraktami slovenskí hokejisti Milan Ivan, Juraj Mikuš. Oporou by mal byť Jan Kolář, ktorý sa domov vracia po viacročnom pôsobení v KHL. Najskúsenejším ofenzívnym hráčom tímu je dnes 39 – ročný Tomáš Rolinek. Majster sveta z roku 2010 začína v Dyname svoju šiestu sezónu. Body do produktivity sa budú čakať aj od Roberta Kousala. Zo slovenských hráčov bude hrať v Pardubiciach trojica Marek Hovorka, Radoslav Tybor a Radovan Bondra.