Prvým súperom Dinamo Minsk

V utorok o 17:30 h (SEČ) sa hokejisti HC SLOVAN stretnú s bieloruským Dinamom Minsk.

Protivník Slovana hrá aktuálne päťzápasovú domácu sériu, z ktorej už ukrojil tri zápasy, no z nich si do tabuľky pripísal iba bod za prehru s Ufou po nájazdoch. V zápasoch s Magnitogorskom i Čeljabinskom nezískalo Dinamo ani bod a preto v tabuľke mierne klesko. Aktuálne mu patrí siedma priečka so ziskom 58 bodov. Slovanisti by radi šnúru prehier Minska natiahli a priblížili sa mu v tabuľke západnej konferencie.Bieloruský celok má aj v sezóne 2016/17 zámorský rukopis. Hlavným trénerom je Kanaďan Craig Woodcroft, ktorý má na každej pozícii lídrov spoza mora. Brankárskou jednotkou je Ben Scrivens, ktorý odchytal až 36 stretnutí s úspešnosťou 92%. Najlepším bekom jeho krajan Marc – Andre Gragnani s 18 bodmi. Produktivitu útočníkov zase vedie Američan Matt Ellison so slušným ziskom 33 kanadských bodov.Ďalšími zámorskými oporami sú obranca Nick Bailen, ktorý je v Minsku už štvrtú sezónu i nováčik v KHL Rob Klinkhammer. Dvadsaťdeväťročnému Kanaďanovi sa v KHL darí, v štatistikách má už 24 bodov.Z domácich hokejistov patrí k najznámejších Sergej Kosticyn, ktorý odohral v NHL takmer 400 stretnutí. V Minsku nazbieral 21 bodov. O päť bodov je lepší Alexander Materuchin. V defenzíve hrá výborne bieloruský bek Jevgenij Lisovec.Úvodný zápas hokejistov Slovana na výjazde môžete sledovať v utorok o 17:30 h (SEČ).