Prvý domáci zápas v novom roku

HC SLOVAN pozýva všetkých fanúšikov na úvodný domáci duel v kalendárnom roku 2019.

Slovanisti sa v noci z utorka na stredu vrátili z Minska, dejiska tretieho súboja na poslednom tripe. Žiaľ, v stretnutí belasí aj napriek vedeniu a záverečnej snahe o vyrovnanie nezískali ani bod. Na tripe však ukázali, že vedia hrať dobrý hokej a majú šancu bodovať aj proti najlepším.V Jaroslavli sme boli domácemu Lokomotivu dlho minimálne vyrovnaným súperom a body nám ušli až v samom závere v oslabení, kedy domáci získali prevahu aj vďaka diskutabilným rozhodnutiam pri prísnych vylúčeniach našich hráčov.Koncentrácia celej kabíny je však momentálne už na domácej sérii. V nej odohráme tri zápasy, prvý v piatok o 18:30 h proti Viťazu Podoľsk, čo bude zároveň úvodný domáci duel v kalendárnom roku 2019. Súpiska Slovana sa od tejto série o čosi rozrástla: V piatok, ale aj v nedeľu o 17:30 h proti Avtomobilistu Jekaterinburg a v utorok o 18:30 h proti Traktoru Čeľabinsk, bude už Slovan silnejší o mladíkov Adama Lišku a Miloša Kelemena, ktorí reprezentovali Slovensko na nedávnom svetovom šampionáte do 20 rokov. Obaja patrili k dôležitým členom nášho reprezentačného juniorskeho výberu, odohrali všetkých päť stretnutí. Miloš Kelemen si do štatistík pripísal dve asistencie. Útočník Adam Liška zaknihoval v piatich zápasoch rovnaký počet bodov a bol vôbec najproduktívnejším hráčom mužstva. Mladíci by mohli preniesť svoju formu do klubu, a svojou dravosťou a energiou ešte viac oživiť našu hru. Je viac ako pravdepodobné, že obaja dostanú šancu už v piatkovom zápase proti divíznemu rivalovi z podmoskovskej oblasti.Fanúšikovia Slovana si vstupenky na duel proti Viťazu Podoľsk môžu zakúpiť TU, v predaji sú samozrejme aj lístky na ostatné dva zápasy.