Logo

Správy

SloavnPositive

Fanshop

Prvý týždeň v znamení záťaže na suchu

0 0

Slovanisti majú za sebou štyri dni prípravy na nový ročník KHL.

$article->fk_main_image->title


„Vzhľadom k tomu, že sa v úvodný týždeň prípravy stretlo zhruba 20 nových chalanov, musíme sa oboznámiť s tým, kto je na akej úrovni z hľadiska kondície či pohybových zručností, ked’že do pondelka sa na základe dodržania reglementu pripravovali hráči samostatne. Prispôsobili sme tomu aj prvý týždeň prípravy, kedy sa snažíme chlapcov dostať na optimálnu štartovaciu čiaru, adaptovať ich na postupnú záťaž,“ povedal kondičný tréner HC SLOVAN Róbert Bereš.

Slovenský zástupca nadnárodnej súťaže tak v úvodný týždeň prípravy trénuje viac na suchu, hráči sa najviac stretávajú v posilňovni, ale aj atletickej dráhe, či teréne, na ľade sú len v utorok a štvrtok poobede.

„V mikrocykle tohto týždňa je zahrnutá trikrát sila, sústreďujeme sa na techniku, postupne pridávame dôraz do sily. K tomu samozrejme aj kompenzačné cvičenia. Jeden tréning bol v Horskom parku, kde sme sa zamerali na "rozdýchanie", zaradili sme aj niekoľko rýchlych úsekov. Ďalšia jednotka bude atletická - rychlostná s prvkami agility a odrazových cvičení, zahráme si tiež futbal,“ priblížil prípravu na suchu Róbert Bereš.

Kondičný tréner hokejistov Slovana tiež prezradil, ktorí z hokejistov prišli najlepšie pripravení, či kto je najväčší silák kabíny. „Chlapci sú profesionáli, nie sú tu takí, ktorí by do kempu prišli nepripravení. Klasicky výborne silovo je na tom Andrej Šťastný, Pavol Skalický, zo starších hráčov nesmieme zabudnúť na Ivana Švarného či Michala Sersena, z novicov napríklad Tomáš Hrnka. Prekvapili však aj mladí chlapci, ktorí prišli medzi mužov prvýkrát,“ dodal Bereš.

Hokejisti Slovana ukončia prvý týždeň piatkovým dopoludňajším tréningom. Spoločne sa stretnú v nedeľu popoludní a zamieria do rakúskeho Brucku.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Hrnka Tomas 46 11
2. Svarny Ivan 42 6
3. Lamper Patrik 9 4
4. Hedera Tomas 12 2
5. Bacik Patrik 43 1
6. Grman Mario 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Súhlasím