Prvý shutout Brusta v sezóne prišiel v správny čas

Vlani zaznamenal Barry Brust päť shutoutov a kolónku s čistým kontom si otvoril aj v tejto sezóne.

Svojim skvelým výkonom naštartoval druhú výhru v desaťzápasovej domácej sérii. "Máme za sebou druhý náročný duel v rade. Človeku sa nechytá ľahko, ale keď sa dobre naštartuje a naladí, ide to. Potvrdili sme, že prestávka nám pomohla. Vrátili sa nám niektorí chlapci po zranení a je to vidno. Nezáleží na tom, proti komu nastúpime, dôležitá je bojovnosť a body."Barry Brust bol náležite odmenení skandovaným aplauzom a užil si oslavné kolečko. "Samozrejme, vždy ma poteší, keď hala skanduje moje meno. Sú to neopísateľné pocity, najmä po víťaznom stretnutí."V najbližšom zápase však nebude môcť pokračovať v spanilej jazde. V závere zápasu cítil krivdu po tlaku a atakoch súpera v bránkovisku, čo dal najavo aj rozhodcovi stretnutia, ktorý sa zaplietol do oslavného klbka belasých a necitlivo neopustil toto miesto. Vypočul si pár ostrých slov od brankára a udelil mu ďalší desaťminútový trest, za ktorý má Brust nútenú stopku v stretnutí s Magnitogorskom pre tretí vyšší trest."