Prvý gól v belasom: Asi najhorší zápas, ktorý som tu odohral!

Český útočník nebol spokojný so svojim výkonom, paradoxne konečne pretrhol streleckú smolu.

Jan Buchtele sa na víťazstve belasých nad Čerepovcom (5:4 po samostatných nájazdoch) podieľal jedným gólom, ktorý bol zároveň jeho premiérový v drese s orlom na hrudi. Po zápase neskrýval český útočník spokojnosť, aj keď s vlastným výkonom veľmi spokojný nebol."Jasné, emócie po mojom premiérovom góle tam boli, ale paradoxne toto bol asi najhorší zápas, ktorý som tu odohral. V prvých dvoch tretinách sme mali veľmi zlé vstupy, hneď sme dostali gól. Našťastie začiatok tretej nám vyšiel. Doteraz sme mali predĺženia a nájazdy mizerné, ale mali sme dnes Hrnca (Tomáš Hrnka) a Maziho (Marek Mazanec), takže nám to vyšlo," vyjadril sa po stretnutí.A práve Tomášovi Hrnkovi sa v poslednom období strelecky mimoriadne darí a proti Severstaľu si dokonca pripísal hetrik. Jan Buchtele, ktorý s ním hrá v útoku, odhalil tajomstvo skvelej formy slovenského reprezentanta: "Má asi dobrých spoluhráčov!"