Prvú prehru na turnaji nám pripravil Hradec Králové

S domácim celkom prehrali belasí 2:6.

HK Mountfield Hradec Králové - HC SLOVAN Bratislava 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 10. Smoleňák (Rákos), 11. Miškář (Cibulskis), 13. Havránek (Rákos, Smoleňák), 32. Smoleňák (Červený), 52. Rosandič (Dvořák, Nedomlel), 60. Smoleňák (Rosandič, Rákos) – 20. Puliš, 49. Šedivý (Sloboda, Ševčík)
Mountfield HK: Dvořák – Rosandič, Nedomlel, Gaspar, Cibulskis, Čáp, Muška, Havránek – Červený, Rákos, Smoleňák "C" – Miškář, Pilař, Jergl – Dvořák, Matějček, Zabloudil – R. Pavlík, Kubík, Chalupa
HC Slovan Bratislava: Habal – Štajnoch, Hudec, Bačík, Sersen "C", Meszároš, Podlipnik, Demo, Šedivý – Puliš, Urbánek, Kukumberg, Vlach, Zigo, Matoušek, Abdul, Miklík, Kytnár, Fafrák, Bobál, Sloboda, Vandas, Ševčík

Rozhodca:
 Pilný, Úlehla – Ganger, Špringl
Diváci: 2408Mountfield sa od úvodu pustil nebojácne do Slovana, vytvoril si tlak i niekoľko šancí, ktoré však Slovanisti dokázali ustáť. Zlom prvej tretiny nastal v rozmedzí od 9. do 12. minúty. Domáci hokejisti najskôr prekonali Habala po dôraze Radka Smoleňáka. O niekoľko sekúnd využil presilovku Miškář, a aby toho nebolo málo, tretí gól dosiahol po rýchlej a presnej kombinácii Havránek. Stantienovým zverencom trvalo hodnú chvíľu, kým sa oklepali. V záverečných sekundách prvého dejstva sa presadil Radovan Puliš, pre ktorého to bol už tretí presný zásah na turnaji. V druhej tretine sa hra vyrovnala, no z príležitostí na skórovanie vyťažil len Hradec. O štvrtý gól sa postaral jeho kapitán Radek Smoleňák. Slovan vrátil do zápasu v tretej tretine Eduard Šedivý, ktorý znížil na rozdiel dvoch gólov. Mountfield však samom závere pridal najskôr gól v rovnovážnom stave z hokejky Mislava Rosandiča a následne Radek Smoleňák v presilovke o dvoch mužov dokona svoj hattrick a dal bodku za výhrou svojho tímu 6:2. Roman Stantien: Odohrali sme prípravný duel proti silnému protivníkovi zo špičky českej najvyššej súťaže. Podobné stretnutia proti takýmto mužstvám sú pred ostrým štartom sezóny vhodnou previerkou a odkryjú nám to, na čom musíme v tréningoch najviac pracovať. Dali sme v zostave opäť príležitosť mladším hráčom. Súper zahral dobre presilové hry, z ktorých vyťažil góly. Ich bránenie je otázkou taktickej pripravenosti, ktorej sa budeme v príprave venovať vo väčšej miere v ďalších týždňoch. .