Prvé dve série sa vracajú na východ

Košice nevyužili prvý matchbal, Skalica vyrovnala stav série na 2:2

NITRA - KOŠICE 3:1, stav série 1:3
Lepšie mohli začať Košičania, no šance Miklíka, Fabuša ani Grona však v góly nepremenili. Neskôr sa osmelili aj domáci hráči, no zamestnanejším bol stále nitriansky brankár Ján Laco. Do vedenia šli ako prví hostia, keď sa po Gronovej prihrávke medzi kruhmi nemýlil Fabuš. Druhý gól mohol v 23. minúte pridať Frolík, no medzi kruhmi zaváhal. O minútu na to sa už hosťujúci Pašek radoval z gólu, no rozhodcovia po porade s videorozhodcom usúdili, že skóroval vysokou hokejkou. V 28. minúte neuspel ani Zálešák a tak sa k slovu dostali domáci. V 33. minúte hrali presilovku o dvoch hráčov a presnou strelou od modrej čiary ju využil Gabriš. V pokračujúcej výhode pri štvorminútovom vylúčení Deyla sa z ľavej strany presadil aj Samir Saliji a Nitra viedla 2:1. V druhej tretine zaujala aj pästná výmena Nováka so Šedom, v ktorej mal navrch domáci hráč. Záver druhej časti patril lepšie hrajúcim hosťom, no ani Tabaček v oslabení a ani Gron svojimi príležitosťami vyrovnanie nezariadili. V úvode tretej tretiny sa šance striedali na oboch stranách. 49. minúta priniesla tretiu využitú nitriansku presilovku, keď sa brankár Hudáček
nestihol presunúť po presnej strele Garipa Salijiho. V závere zápasu sa Košičania snažili o vyrovnanie, no nevyužili ani dvojnásobnú presilovku v posledných minútach stretnutia. Aj preto sa séria za stavu 3:1 pre Košice presúva opäť na východ republiky.
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Naši chlapci dnes zabojovali, nevzdali sériu a dokázali, že chcú hrať do konca. Dnes nám vyšli presilovky, ktoré nám včera nešli, ale dnes sme v nich rozhodli o našom víťazstve."
Rostislav Čada (tréner Košíc): "Mali sme výbornú prvú tretinu, bohužiaľ sme prevahu potvrdili len jedným gólom. V druhej časti sme doplatili na vylúčenia a o náskok sme prišli. Napriek snahe v tretej časti sme už skóre neotočili."
HK Nitra - HC Košice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - stav série: 1:3
Góly:
 33. Gabriš (Marek Slovák, Fabian), 36. S. Saliji (Gabriš), 49. G. Saliji (Fabian, Gabriš) - 19. Fabuš (Gron, M. Šterbák)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Michal Novák - Šeda obaja na 5+10 min+DKZ za údery, Tabaček na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, Kubuš - Návratek, Bundil, 2789 divákov
Zostavy:
Nitra:
 J. Laco - Fabian, O. Janík, Michal Novák, Duben, Gabriš, Ďurák - H. Ručkay, M. Štefanka, Čaládi - Podstavek, T. Chrenko, Korhoň - Uhnák, Marek Slovák, M. Kováčik - S. Saliji, Hrnka, G. Saliji
Košice: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, Deyl, M. Šterbák, Šeda, Grman, Huba, M. Baláž - Pašek, Kristek, Michel Miklík - Bartoš, Gron, Fabuš - Vorel, Zálešák, Dravecký - Jenčík, Martin Frolík, Marcel Haščák

SKALICA - POPRAD 1:0 po predĺžení, stav série 2:2
Popradčania napĺňali od začiatku úlohu mierneho favorita, keď boli aktívnejší smerom dopredu. Rýchly gól Kloudu prišiel po odpískaní faulu, čiže hostia sa tešili predčasne. V 3. min mal ideálnu možnosť otvoriť skóre švédsky legionár v službách Podtatrancov Lundberg. V oslabení po chybe skalickej ofenzívy v prečíslení dvoch na jedného len prestrelil skalickú bránku. V 8. min sa dostala k šanciam dvojica hostí Klouda a Kopecký, ale ani jeden z nich gólovo nezakončil. V 15. min nebezpečne vystrelil spomedzi kruhov Skaličan Jarolín, o tri minúty neskôr skončila jedovka hosťujúceho Lapšanského iba na Lakosilovi. V prostrednej časti hry spálil v 34. min veľkú šancu domáci Holovič, ktorý sám pred Lipovským síce predviedol efektnú sťahovačku, ale netrafil poloodkrytú bránku. O dve minúty neskôr poskakoval puk po neprehľadnej situácii Lipovskému medzi betónmi, ten si to hodnú chvíľu nevšimol, ale R. Školiak a T. Mikúš z toho nevyťažili. Po dvoch tretinách viedli Popradčania na strely na bránku 24:17, ale na góly to bolo nulové na oboch stranách.
V úvode tretej tretiny sa hralo v rýchlom tempe so šancami na oboch stranách. V 43. min domáci útočník Obdržálek ukážkovo predviedol, ako sa zahadzaujú čisté šance. Po prihrávke spoza bránky úplne voľný nezakončil proti brankárovi Lipovskému, ktorý v tej chvíli držal v ruke iba hokejky vypožičanú od obrancu Kledrowetza, aj to ešte opačným koncom. Skalica pokračovala v odvážnejšom ofenzívnom prejave, Jurík však Lipovského neprekvapil. Na druhej strane po Škovirovej strele Lapšanský nedorazil puk za Lakosilov chrbát. Sedem minút pred koncom Skaličania znova pritlačili, no Mikúšov bekhend skončil na pozornom Lipovskom. V riadnom hracom čase gól nepadol, preto nasledovalo predĺženie. V ňom sa rozhodujúci skalický gól zrodil v 64. min po chybe popradskej obrany. Šťastným strelcom bekhendom bol krídelník Rastislav Konečný.
Peter Oremus (tréner Skalice): "Zápasy s Popradom majú veľmi vysokú úroveň. Naša hra spĺňala vysoké kritéria, najmä smerom dozadu no nielen dnes, ale v každom zápase série. Určite sa v nej ešte pobijeme o ďalšie víťazstvo. Moji zverenci dokázali plniť všetky naše pokyny v každom zo štyroch zápasov. Sila Popradu je veľká, odcestujeme tam skromne na ďalšie stretnutie, no chceme sa tam pobiť o ďalšie víťazstvo. Dnes za nami stálo úžasné publikum, ktoré rozumie a má rado hokej. Ja krásne hrať pred takýmito divákmi."
Ján Jaško (tréner Popradu): "Prišli sme do Skalice s úmyslom vyhrať tu jeden z dvoch zápasov, čo sme splnili, no aj dnes sme boli k triumfu veľmi blízko. Rozhodla jedna chyba našej obrany. Dnes boli najlepšími hráčmi na oboch stranách určite gólmani. Stretnutie stálo oba tímy veľa fyzických síl, no máme štyri vyrovnané päťky. Teraz potrebujeme zregenerovať a čo najlepšie sa pripraviť na nasledujúci domáci zápas."
HK 36 Skalica - HK Poprad 1:0 po predĺž. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - stav série: 2:2
Gól:
 64. R. Konečný
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Jonák - Jankovič, M. Novák, 2787 divákov