Prvá prehra v príprave

HC SLOVAN Bratislava prehral až v šiestom prípravnom stretnutí pred štartom základnej časti KHL.

HC SLOVAN Bratislava – Medveščak Záhreb 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 56. Barker (Surový) – 19. Mertl, 37. Smoleňák (Mertl), 59. Smoleňák (Mertl, Kinrade)HC Slovan Bratislava: Brust (30. Garnett) – Barker, Rosandič, Starosta (A), Švarný, Mihalik, Luža, Valach, Kozák, Frolo – Surový, Nedorost, Nagy (A) – Jeglič, Tičar, Šťastný – Murley, Viedenský, Bartovič (C) – Skokan, Lušňák, Puliš – Petráš, Skalický, Bulík
Medveščak Záhreb: Heeter (31. Krošelj) – Mäntylä, Gysbers, Morrisonn, Kinrade (A), Katic, Parlett, Topol, Kovačevič – Smoleňák (C), Mertl, Kvapil – Hedberg, Genoway, Giliati – Perkovich (A), Jämtin, Bjorkstrand – Arkalov, Tverdochlebov, PugolovkinRozhodca: Kubuš, Baluška – Tvrdoň, Orolín
Diváci: 5.043V drese hostí na seba pútal pozornosť najmä dobre hrajúci útok českých hokejistov v zložení Smoleňák – Mertl – Kvapil. V siedmej minúte strieľal nebezpečne Kvapil. O minútu neskôr preveril Brusta Arkalov a po ňom aj Kinrade. Hosťom sa napokon podarilo v úvodnej časti hry otvoriť skóre, keď v presilovke potrestal nedôraz našich bekov Tomáš Mertl. Druhú tretinu odštartovala strela Kozáka, pri ktorej dobre clonil Heeterovi Puliš, kanadský gólman ukryl puk do lapačky. Heeter následne vychytal aj Roka Tičara. Slovanisti sa rozstrielali, na bránu vypálil v 30. minúte Surový. O štyri minúty neskôr tesne minul z pravého kruhu Pavol Skalický. Medveščak sa do dvojgólového vedenia dostal po šikovnej strele Smoleňáka, ktorému výrazne pomohol pred bránou dobre stojaci Tomáš Mertl. Obrovskú šancu potom nevyužila naša druhá formácia – Jeglič posunul Tičaróvi a ten z uhla netrafil odkyrtú svätyňu hostí. Hokejisti Slovanu pokračovali v snahe o kontaktný gól, strelu Švarného od modrej čiary ukryl Krošelj vo svojej lapačke. Rovnako si dobre poradil aj s pokusom Tomáša Starostu. SLOVNAFT Arena sa dočkala v 56. Minúte, keď Barker delovkou od modrej čiary znížil – 1:2. Tréneri Slovana v posledných minútach stiahli Garnetta, no naši šiesti korčuliari prišli o puk a bodku za stretnutím dal do prázdnej brány Radek Smoleňák.