Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Proti Viťazu vo fialových dresoch

0 0

Podobne ako v minulých sezónach venuje HC SLOVAN Bratislava jedno domáce stretnutie neziskovej organizácii "Deťom s rakovinou".

$article->fk_main_image->title


Výťažok z piatkového dôležitého zápasu, ktorý veľa napovie o miestenkách do play off vo výške 10 000 eur venuje HC SLOVAN Bratislava neziskovej organizácii "Deťom s rakovinou". Ďalšiu tisícku pridá partner Slovana spoločnosť FOTOLAB z predaja klubového kalendára. 

Neziskovú organizáciu založili rodičia detí, ktoré sa liečili na túto chorobu. Cieľom organizácie je zlepšiť podmienky liečby a zvýšiť tak jej úspešnosť. Aby sa dosiahol tento cieľ, pripravili viacero projektov, vrátane inovácie priestorov detských onkológií tak, aby vyhovovali špecifickým požiadavkám veľmi náročnej liečby detí so zníženou imunitou. Ďalším nemenej dôležitým projektom je rozšírenie oddelenia na stacionár (ambulantné podávanie chemoterapie), vďaka čomu budú môcť deti tráviť viac času doma s rodinou. Vo svojej izbičke sa cítia v bezpečí a liečbu lepšie zvládajú.

Spolupráca HC SLOVAN Bratislava s klinikou detskej hematológie a onkológie na bratislavských Kramároch má už viac ako desať rokov. Za ten čas Slovanisti pomohli nielen finančne, ale mnohí hráči prišli v priebehu roka deti na kliniku osobne pozdraviť, potešiť a povzbudiť v ich statočnom boji so zákernou chorobou. 

Termín tohtoročného "zápasu proti rakovine" je najbližším domácim zápasom Slovana k dátumu 4. februára. Práve tento deň je každoročne po celom svete známy ako "Svetový deň boja proti rakovine" (World Cancer Day). K iniciatíve UICC (Union for International Cancer Control) sa v tomto roku pripojilo vyše 120 krajín. 

Na zápas nastúpia "belasí" v špeciálnych fialových dresoch, ktoré oficiálne schválilo aj vedenie KHL. Fialová farba sa vo svete všeobecne používa v kampaniach na zvýšenie povedomia o onkologických ochoreniach a reprezentuje nádej na vyzdravenie. Od začiatku pôsobenia v KHL hral Slovan vo fialovom už trikrát (8. decembra 2013 porazil Lokomotiv Jaroslavľ 5:3,  18. februára 2015 prehral s Dinamom Riga 3:4, vlani zdolal rovnako Dinamo Riga 3:2 po predĺžení).  

Samozrejme, podporu a prejavy rešpektu pre všetkých, ktorí bojujú s rakovinou - pacientov, rodičov, lekárov, ošetrovateľov, vedcov i sponzorov - privítame od všetkých fanúšikov Slovana a ľudí dobrej vôle. Viac o projektoch sa dozviete na www.detomsrakovinou.sk, kde je zverejnené aj číslo účtu IBAN: SK94 0200 0000 0036 0736 6854 a zoznam projektov a aktivít, na ktoré budú príspevky použité. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Ranford Brendan 12 18
2. Gašpar Rastislav 13 17
3. O'Donnell Brendan 12 15
4. Sersen Michal 12 9
5. Studenič Marián 12 9
6. Harris Brant 11 9
7. Lee Cam 8 8
8. Kytnár Milan 11 7
9. Štajnoch Martin 10 6
10. Buček Samuel 9 6

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem