Logo

Správy

SloavnPositive

Fanshop

Proti Kunlunu dnes v Šanghaji

0 0

HC SLOVAN Bratislava pokračuje v stretnutiach na najvzdialenejšom výjazde. V stredu o 13:30 nastúpi proti Kunlunu Red Star.

$article->fk_main_image->title


Čínsky zástupca nadnádrodnej súťaže sa po vlaňajšom ročníku presťahoval z Pekingu do Šanghaja, vo svojej domovskéj aréne Feiyang Centre s kapacitou 4800 divákov však odohral len dva z deviatich duelov, v nich získal iba bod s CSKA Moskva. Červenej hviezde však vyšli zápasy vonku a celkovo im so ziskom 15 bodov patrí siedma priečka na Východe, no len s odstupom dvoch bodov na lídra z Astany.

Oproti premiérovej sezóne v KHL došlo v tíme Kunlunu k niekoľkým zmenám. Na pozíciu hlavného trénera prišiel do mužstva Mike Keenan, držitel jedného Gagarinovho pohára z Magnitogorskom priviedol do mužstva viaceré zvučné mená.

Jeho bývalý zverenec z Magnitogorska Wojtek Wolski patrí medzi najporduktívnejších útočníkov mužstva, v pozitiívnom svetle sa prezenatuje ďalšá zámorský hráč Cory Kane, ktorý obliekal dres Třinca. Útočnú silu znásobujú Brandon Yip a Brandon DeFazio.

Posilou čínskeho klubu sa stali v lete aj obranca Marek Ďaloga a útočník Kyle Chipchura, ktorí pôsobili v Slovane. Obaja odohrali všetky zápasy a na ľade dostávajú aj dostatok priestoru.

Medzi stavebné kamene defenzívy tímu patria Geoffrey Kinrade, Rinat Ibragimov, či Artus Kulda, všetci so značnými skúsenosťami z KHL.

Brankársky post Kunlunu je na Severanoch. Jednotkou je podľa odchytaných zápasov Magnus Hellberg, ktorý dlhé roky strávil v zámori, jeho zástupcom je Tomi Karhunen. Fínsky gólman nastupoval jednu sezónu v rámci extraligy aj v HC SLOVAN.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Hrnka Tomas 46 11
2. Svarny Ivan 42 6
3. Lamper Patrik 9 4
4. Hedera Tomas 12 2
5. Bacik Patrik 43 1
6. Grman Mario 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Súhlasím