Program prípravy pokračuje v Grazi

HC SLOVAN Bratislava nastúpi v nedeľu o 18:00 h v ďalšom prípravnom stretnutí na ľade rakúskeho celku Graz 99ers.

Slovanisti v tomto týždni odohrali dve stretnutia v rámci Tipsport Kaufland Cupu. V pondelok zdolali Skalicu vysoko 8:0, vo štvrtok si v dvanásťgólovej prestrelke poradili s Nitrou na jej ľade 7:5. Tím Romana Stantiena tak má v skupinovej fáze pred sebou len duel v Nových Zámkoch a s plným počtom bodov je na najlepšej ceste postúpiť do štvrťfinálových bojov.Účastník rakúskej nadnárodnej súťaže má za sebou v prípravnom období zatiaľ tri stretnutia. Všetky odohral proti svojim konkurentom z rovnakej ligy a trikrát ťahal za kratší koniec – Villach (1:4), Bratislava Capitals (1:4). Vienna Capitals (1:2 sn).Na lavičke Grazu zostal ako hlavný tréner Doug Mason. Kanadský kouč začne v hlavnom meste Štajerska už svoju piatu sezónu. Vlani tím skončil po základnej časti na piatej pozícii, najlepší výsledok dosiahol v ročníku 2018/19, keď jeho mužstvo vypadlo v semifinále vyraďovacej fázy.Z prvej päťky najproduktívnejších hráčov z minulej sezóny udržalo vedenie tímu štyroch. Piaty rok v Grazi otvorí slovinský forward Ken Ograjensek, vlani v 47 zápasoch dosiahol 41 bodov.Veľmi slušné ročníky má domáci útočník Daniel Oberkofler, ktorý nazbieral 38 bodov. Tím sa môže opäť spoliehať na kanadské duo Travis Oleksuk (32 bodov) a Matt Garbowsky (23 bodov).Do nadchádzajúceho ročníka sa Graz ešte posilnil o amerického útočníka Huntera Fejesa, ktorý si vlani v Linzi do štatistík zapísal 21 bodov v 24 zápasoch. Jeho rodák Tony Cameranesi prichádza po 48 bodovej sezóne za nórsky Storhamar.Jednotkou medzi troma žrďami by mal byť britský gólman Ben Bowns, ktorý patril dlhodobo medzi opory Cardiff Devils.