Produktívny Brendan O’Donnell novým hráčom Slovana

HC SLOVAN Bratislava pokračuje v skladbe kádra na nový ročník, najnovšou posilou sa stal útočník Brendan O’Donnell.

Kanadský hokejista, ktorý vlani v rámci českej najvyššej súťaži nastupoval za Kladno, sa s belasými dohodol na ročnom kontrakte. O’Donnell by sa na základe svojich produktívnych sezón z ostatných pôsobísk mal zaradiť k lídrom klubovej ofenzívy.„V ofenzíve nám zostali voľné okná pre útočníkov, od ktorých budeme očakávať produktivtu. Zamerali sme sa na legionárov a práve jedným z nich by mal byť Brendan O’Donnell. Hráč je vo výbornom hokejovom veku, má skúsenosti z kvalitných európskych súťaží, kde potvrdzoval svoje zakončovateľské kvality. Veríme, že v podobnom trende bude pokračovať aj v Slovane. Priestor dostane v elitných formáciach i pri hre v nerovnovážnom počte,“ vyjadril sa po podpise kontraktu hlavný poradca a koordinátor nových vlastníkov Maroš Krajči.Útočník s ľavým držaním hokejky pôsobí v európskych súťažiach od sezóny 2017/18, kedy bol členom tímu Kunlun Red Star v nadnárodnej KHL. Za „Červené hviezdy“ odohral vtedy 25 duelov, bod na zápas si pripísal aj druhom tíme, vo Vyššej hokejovej lige (VHL).Kroky 28 – ročného rodáka z Winnipegu ďalej smerovali cez krátku skúsenosť s fínskou Liiga do EBEL ligy, kde obliekal dres Dornbirneru EC. V tíme zo západnej časti Rakúska prežil vynikajúci ročník, v 43 dueoĺoch si pripísal do štatistík 33 gólov a ďalších 20 asistencii, spolu 53 bodov.Vlani sa Brendan O’Donnel snažil pomôcť Kladnu udržať medzi elitou, napriek veľmi slušným 30 bodom, to klubu Jaromíra Jágra napokon nevyšlo. Práve legendárny český útočník potvrdil pre Slovan pozitívne referencie na adresu O’Donnela.V zámorí prešiel hráč, ktorý sa najlepšie cíti na ľavom krídle univerzitnou NCAA. Bodovo sa mu darilo v East Coast Hockey League, kde v ročníku 2016/17 získal skvelých 80 bodov v 61 stretnutiach.HC SLOVAN Bratislava víta vo svojom mužstve Brendana O’Donnella, želá mu bezproblémový príchod do Európy, rýchlu aklimatizáciu a výbornú premiérovú sezónu v slovenskej najvyššej súťaži.