Prinášame našu zostavu pre zápas v Košiciach

HC SLOVAN dnes o 18:00 h v zápase 1. kola Tipsport Ligy na ľade HC Košice.

Tréneri Slovana na čele s Romanom Stantienom pošlú do brány od úvodných minút Vladislava Habala, kryť chrbát zo stiedačky mu bude mladík Roman Sabo. Kanadského gólmana Barry Brusta trápili aj počas týždňa bolesti v hornej časti tela, no napriek zlepšujúcemu sa stavu dostane ešte v úvodnom zápase tohto ročníka voľno na úplne doliečenie.Obrana Slovana je v kompletnom zložení. Na ľade sa bude točiť sedmička bekov. Michal Sersen nastúpi s Patrikom Bačíkom. Andrej Meszároš vedľa Martina Štajnocha. Matic Podlipnik tvorí duo s Eduardom Šedivým. Do hry sa dostane aj Marek Hudec.Ako prvá formácia je na súpiske napísaná trojica Jindřich Abdul, Tomáš Zigo, Michael Vandas. Milan Kytnár je centrom druhého útoku, na krídlach s Marekom Slobodom a Radovanom Pulišom. Spolu nastúpi trojica Tomáš Matoušek, Roman Kukumberg, Michel Miklík. Ako útok číslo štyri si v zápase zahrá Radovan Bondra, Jakub Urbánek a Šimon Petráš.V útoku pre dnešný zápas evidujeme absenciu Mareka Viedenského. Populárny center belasých nezasiahne do hry pre problémy v dolnej časti tela, k dispozícii by mal byť až v priebehu nadchádzajúceho týždňa.Predpokladaná zostava:
Habal (Sabo)
Sersen, Bačík - Abdul, Zigo, Vandas
Meszároš, Štajnoch – Sloboda, Kytnár, Puliš
Podlipnik Šedivý – Matoušek, Kukumberg, Miklík
Hudec, Žitný – Bondra, Urbánek, PetrášPriamy televízny prenos odvysiela RTVS2, online prenos na Tipsport TV.