Permanentky
SloavnPositive

Prehra v treťom zápase prvého tripu

0 0

HC SLOVAN Bratislava neuspel ani v treťom zápase na prvom tripe v novom ročníku.

Dynamo Moskva – HC SLOVAN Bratislava 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 23. Tarasov (Karsums, Boyd), 35. Markovin (Sidljarov, Jefremov), 40. N. Komarov, 58. I. Nikulin (Karsums) – 31. J. Mikúš (Smoleňák, Štěpánek), 60. Řepík (Smoleňák, Barker)

Zostavy:
Dynamo Moskva: Jeriomenko (Bočarov) – D. Višnevskij, Hietanen, M. Soloviov, I. Nikulin (C), Koriagin, Kutejkin (A), Volkov – Tarasov, Karsums (A), Boyd – D. Kazionov, N. Komarov, Podšenďalov – Briukvin , Bicadze, A. Alexejev – Sidljarov, Markovin, Jefremov – Zlobin
HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Mazanec) – Barker, Ebert, Švarný (A), Taimi, Hedera, T. Voráček, Černý – Kašpar (A), Viedenský, Řepík – Smoleňák (C), Buchtele, Co. Genoway – Hrnka, Skalický, J. Mikúš – Hecl, Sádecký, Ramstedt – M. Sloboda

Rozhodca: Kislov, Ibatulin – Badyl, Ponamarenko

Prvú tretinu poznačili vylúčenia na strane Slovana, belasí sa však všetkým početným výhodám dokázali ubrániť, istio pôsobil gólman Slovana Jakub Štěpánek, pre ktorého išlo o premiéru za Slovan v KHL. Naši hráči si výraznejšie šance nevytvárali, šťastie skúšali strela od modrej čiary, ktoré rovnako nepriniesli otvárací zásah.

Góly však už aréna VTB videla v druhej tretine, a to dokonca štyri. Dynamo vyhrávalo po presilovkovej dorážke od Tarasova, ktorý sa veľmi dobre zorientoval pred našim bránkoviskom a doklepol puk do siete. Slovan kontroval po prihrávke Štěpánka na Smoleňáka,ktorý ešte vysunul Juraja Mikúša a ten parádnym bekhendovým blafákom vyrovnal. Žiaľ vyrovnaný stav vydržal len krátko. V 35. minúte bol pred Štěpánkom dôsledný a nikým nekrytý Markovin. V poslednej minúte druhej tretiny vo vlastnom oslabení a našej chybe na modrej čiare strelil tretí gól Komarov.

V 45. minúte mohol streliť Tarasov svoj druhý gól v zápase, z pravého kruhu trafil do tyčky našej brány. O šesť minút sme mali šťastie, keď z brejku dva na jedna nestihol zasiahnuť puk Alexejev. Slovan hral opäť oslabenia, nedokázal sa dostať do tempa a vytvoriť si šance na kontaktný gól. Zo strany Dynama to nebolo všetko, dve minúty pred koncom stanovil na 4:1 Nikulin. Skóre zápasu uzavreli Říhovi zverenci, v presilovke prekonal Jerjiomenka pohotovu strelou Michal Řepík.

Miloš Říha: Naše zápasy sú ako cez kopirák. Dostaneme sa do hry, no urobíme niekoľko zbytočných chýb, ktoré naši súperi okamžite trestajú a doplácame na ne. Naopak naše šance, ktoré v zápase máme, zostávajú nevyužité.