Prehra v domácom prostredí s Minskom

HC SLOVAN nevyužil svoje príležitosti a podľahol Dinamu Minsk 2:4.

HC SLOVAN Bratislava - Dinamo Minsk 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 17. Lunter (Buc), 21. É. Gélinas (Chipchura, Klok) - 10. Blum, 33. Stepanov (Drozdov), 37. Volkov, 59. Kitarov

Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kuľov, Ovčinnikov - Ivanov, Černyšov (všetci Rus.), 5289 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava
: Štěpánek - Sersen, Jánošík, Klok, É. Gélinas, Bačík, Švarný, Boldižár - Liška, M. Sukeľ, Červený - C. Rau, Taffe, Chipchura - Lamper, Buc, M. Lunter - Baranov, Jeglič, M. Sloboda - Bailey
Minsk: Enroth - Chenkeľ, Lisovec, Blum, Bokun, Wiercioch, Jevenko - Kogaľov, A. Tereščenko, S. Kosticyn - Drozdov, Howden, Pulkkinen - Stepanov, Kovyršin, Parfejevec - Litvinov, Volkov, KitarovV úvode prvej tretiny boli mierne aktívnejší hostia. Najprv Tereščenko nevyužil zaváhanie Slovana v rozohrávke, ale v 9. min sa už nemýlil Blum, ktorý strelou švihom prestrelil brankára Štěpánka - 0:1. "Belasí" sa dočkali vyrovnania v 17. min, keď po prihrávke od Buca našiel recept na súperovho brankár Lunter.Druhýkrát rozjasal bratislavské tribúny v 21. min kanadský obranca Éric Gelinas, jeho delovka z prvej skončila až za Enrothom. Ten v 28. min zneškodnil pokus M. Sukeľa, vzápätí nepochodil ani domáci Bailey. Na 2:2 vyrovnal v 33. min Stepanov, doťukol za Štěpánka odrazenú strelu Drozdova. Najtesnejší náskok pre Dinamo zariadil v 37. min v oslabení Volkov, keď využil chybu Slovana na útočnej modrej čiare a z brejku nezaváhal.V tretej tretine sa Slovan snažil o vyrovnanie, ale hostia pozorne bránili a nepúšťali zverencov trénera Vladimíra Országha do šancí. V 59. min premárnil šancu Lamper, vychytal ho brankár Enroth. Naopak, poistku pridal do prázdnej bránky Kitarov.