Prehra na ľade Lady

HC SLOVAN neuspel ani vo štvrtom zápase výjazdu.

Lada Togliatti – HC SLOVAN Bratislava 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 4. Harper (Ch. Genoway), 12. Harper (Kapustin), 29. Skorochodov (Zernov), 50. Zernov (Belousov), 53. Kapustin (Kostromitin, Gurkin) – 47. Řepík (Boychuk)Lada Togliatti: Lazušin  – D. Vorobjov, Ch. Genoway, Ďjakov, D. Ježov (C), Kirillov, Gurkin (C), Kostromitin – Harper, Kapustin, Filatov (A) – Bočarov, Valujskij, Mastriukov – Belousov (A), Zernov, Skorochodov – Achmetov, Rachimullin, Nesterov.
HC Slovan Bratislava: Mazanec – Ebert, Després, Meszároš (C), Barker, T. Voráček, Švarný, Bačík – Boychuk, Řepík, Kašpar (A) – Co. Genoway, Viedenský, Smoleňák (A) – Buchtele, Hrnka, Šerbatov – Skalický, A. Šťastný, Sádecký.Rozhodca: Gamalej, Ovčinnikov – Micheľ, ParikovSlovanisti mali aj vo štvrtom zápase na výjazde dobrý úvod, no tak ako v predošlých dueloch, okrem niekoľkých šancí a striel sa z gólu neradovali. Na druhej strane prišla prvá početná výhoda a Harper prekonal Mazanca. Hral sa rýchly hokej, hore - dole, Lada sa však často dostávala do brejkov, jeden z nich zakončil strelec prého gólu a domáci vyhrávali už 2:0. V závere prvej časti sa až pred bránu Lazušina prepracoval Després, bekhendom však nerozvlnil sieť. V druhej časti sa Zankovecovi zverenci snažili o kontaktný gól, veľké príležitosti si však nepripravili. Naopak po ďalšej chybe v defenzíve nahodil puk Zernov puk na osamoteného Skorochodova, ktorý oklamal Mazanca a zvýšil už na hrozivých 3:0. V 32. minúte napálil puk na bránu Kašpar, dorážka sa nevydarila Boychukovi. Na pozore sa musel mať aj Mazanec, poradil si s nebezpečným pokusom Bočarova. Iskierku nádeje vykresal v 47. minúte Michal Řepík, ktorý vo svojom 150 zápase v KHL znížil na 1:3. Vzápätí nedal náš druhý gól Radek Smoleňák a domáci rozhodli celé stretnutie. Najskôr Zernov prekonal úplne  ležiaceho Mazanca, na konečných 5:1 stanovil v 53. minúte Kapustin.  Eduard Zankovec: V prvom rade gratulujem súperovi k víťazstvu. Naša snaha v ofenzíve dnes bola bez efektu, chýbali nám fyzické sily, strelili sme iba gól. Smerom dozadu sme urobili až veľké množstvo chýb, na ktoré sme aj doplatili. Z chýb sa musíme poučiť, budeme na nich pracovať, iba tak môže prísť zlepšenie.