Predstavujeme Roka Tičara

Prinášame Vám rozhovor so slovinským hokejistom Rokom Tičarom, ktorý bude v novom ročníku KHL pôsobiť v Slovane.

24 - ročný talentovaný útočník Rok Tičar odohral posledné dve sezóny v drese Kölneru Haie, s ktorým sa prebojoval dvakrát do finále play-off nemeckej najvyššej súťaže. Tičar stál rovnako pri historickom slovinskom postupe do štvrťfinále olympíjskeho turnaja v Soči. Ako tráviš aktuálne čas po skončení sezóny?Po poslednom zápase play – off som mal dva týždne dovolenky. Bol som doma v Slovinsku a oddychoval som. Na nový ročník chcem byť 100% pripravený, preto som v týchto dňoch začal s prípravou na novú sezónu. Nestihol som zatiaľ ani dovolenku, možno sa však na ňu po príprave nájde pár dní voľna. Sleduješ svetový šampionát v Bielorusku? Koho tipuješ na víťazstvo?Samozrejme! Videl som niekoľko zápasov majstrovstiev sveta. Všetky štartujúce tímy sú veľmi dobre pripravené a silné. Zápasy sú vzrušujúce, vyrovnané a odohrávajú sa pred vynikajucou kulisou. Rusko hrá zatiaľ vynikajúco. Po nevydarenej olympiáde majú dobre poskladaný mančaft, na turnaji zatiaľ neprehrali a myslím, že ak sa nič nepredvídané nestane stanú sa novými majstrami sveta. Popri svetovom šampionáte tiež sledujem play-off NHL.Komu v ňom fandíš?Najviac prajem víťazstvo Los Angeles Kings, kde pôsobí môj spoluhráč zo slovinského národného tímu a veľký kamarát Anže Kopitar. LA hrá veľmi dobre počas celého play – off. Myslím, že séria proti Chicagu bude dlhá a vyrovnaná, ale verím, že to zvlaádnu a zahrajú si o Stanley Cup.Posledné dve sezóny si odohral v Kolíne.V Nemecku som prežil dve krásne sezóny. Mal som príležitosť hrať v skvelej lige, vo výbornom tíme plnej dobrých hráčov. Klub v Kolíne pracoval počas dvoch rokov na jednotku. Obľúbil som si tiež veľké mesto s niekoľkými zaujímavými miestami. Bolo to pre mňa dobrá skúsenosť a som rád, že som mohol byť súčasťou mužstva Kolína. Ako hodnotíš po športovej stránke posledný ročník žralokov?V sezóne sme mali niekoľko výkyvov, dobré zápasy, striedali tie horšie. Osobne som mal veľmi dobrý vstup do sezóny, bodovo sa mi tiež vydarila základná časť. Dostali sme sa až do finále play-off , no v siedmom zápase sme nestačili na Ingolstadt. Išlo o druhú prehru vo finále v priebehu dvoch rokov, takže pre všetkých hráčov to bolo sklamanie. Tím bol pokope dva roky a mali sme dobré šance na víťazstvo. Bohužiaľ sa nám nepodarilo uspieť. Je však čas zabudnúť na nepodarené finále a sústrediť sa na Slovan a KHL!Domovský štadión Kolína má obrovskú kapacitu. Aká bola atmosféra počas domácich zápasov?V Kolíne má Lanxses Arena kapacitu až 18 500 divákov. Pred príchodom do Nemecka som hral na menších štadiónoch, takže to bol pre mňa spočiatku šok nastúpovať pred toľkými divákmi. Atmosféra bola skutočne fascinujúca, niekoľko zápasov bolo vypredaných a fanúšikovia nám veľmi pomáhali.Niečo podobne ťa pravdepodobne čaká v SLOVNAFT Arene.

Zažil som bratislavské publikum počas majstrovstiev sveta 2011, fanúšikovia boli neuveriteľní. Spievali celý zápas, boli veľmi hluční. Na striedačke sme nepočuli vlastného slova. Samozrejme čo to som sa dozvedel aj o domácich zápasoch Slovana a ich elektrizujúcej atmosfére. Každý o nej hovorí len v superlatívoch. Veľmi sa teším na domáce zápasy a myslím, že atmosféra môže byť ešťe lepšia ako v Kolíne.Tvoje spomienky na Bratislavu počas svetového šampionátu 2011?Ľudia v Bratislave boli veľmi milí a vo všetkom nápomocní. Počas turnaja sme trávili veľmi veľa času na tréningoch v aréne, takže nebol čas na prehliadku mesta. Verím, že počas 10 mesiacov strávených v Bratislave si nájdem čas aj  prechádzky po Starom meste.Aké sú tvoje očakávania pred  prvou sezónou v KHL?Videl som niekoľko zápasov tohto ročníka KHL. Všetky stretnutia sú veľmi rýchle a fyzicky náročné  Ide o jednu z najlepších svetových súťaží. Hrať túto súťaž je pre mňa veľkou výzvou a znamená výrazný krok vpred v mojej kariére.Pre Slovan by mohla byť prínosom tvoja súhra s kamarátom Žigom Jegličom.Verím, že naša spolupráca bude v Slovane fungovať.  So Žigom nastupujeme za Slovinsko v jednom útoku. Veľmi sa nám vydaril olympíjsky turnaj, kde som po jeho prihrávke skóroval proti Slovensku. Na klubovej úrovni sme spolu hrali naposledy v Jesenici. Poznáme sa spolu už dlho, na ľade o sebe vieme. Dúfam, že to v Slovane dokážeme zúžitkovať a pomôžeme tímu vyhrať čo najviac zápasov!Ako by si charakterizoval svoju hru?Myslím, že som dobrý korčuliar, technický typ hokejistu. Rád posielam spoluhráčom presné prihrávky do dobrých streleckých príležitostí. Samozrejme neodmietnem streliť ani gól. (smiech) Vo väčšej miere sa považujem za playmakera.