Pred štartom KHL jedenásť prípravných zápasov

Hokejisti HC SLOVAN odštartujú prípravu na svoju šiestu sezónu v KHL v prvom povolenom termíne na základe športového reglementu súťaže.

Celkom odohrajú zverenci českého trénera Miloša Říhu v mesiacoch júl a august jedenásť prípravných zápasov. Slovanistov čaká konfrontácia s mužstvami Kontinentálnej hokejovej ligy, najvyššej českej súťaže, zástupcom slovenskej Tipsportligy i druholigovým nemeckým mužstvom. Snahou manažmentu klubu bolo zabezpečiť meranie síl s tímami KHL, ako aj mužstvami, ktoré pre náš augustový začiatku súťaže trénujú na ľade už v skorších júlových termínoch a to aj napriek nutnosti cestovania do ich prípravných kempov. Belasí začnú prípravu na nový ročník v domácich podmienkach zimného štadióna Ondreja Nepelu, v pláne je tiež sedemdňové sústredenie neďaleko slovensko - rakúskych hraníc v mestečku Bruck.Prvý prípravný dvojzápas je na programe v stredu a vo štvrtok (19, 20. júla) na ľade HC Dynamo Pardubice. Fanúšikovia Slovana sa môžu 25. júla tešiť na prvý domáci zápas s tradičným ruskym celkom Spartakom Moskva.  S ďalším zástupcom KHL Torpedom Nižnij Novgorod sa stretneme o dva dni neskôr v slovinskom Maribore.Druhý domáci zápas zohrá HC SLOVAN v stredu 2. augusta proti HC PSG Zlín. Hneď o deň neskôr sa predstavíme na ľade aktuálneho českého majstra HC Kometa Brno.V dňoch 8 – 10. augusta sa HC SLOVAN v rámci turnaja Wingas Cup v nemeckom Kasseli stretne s Viťazom Podolsk, Dinamom Riga a nemeckým druholigistom EC Kassel Huskies.Prípravné obdobie zakončíme domácim zápasom s Kometou Brno 15. augusta a o dva dni neskôr s víťazom slovenskej najvyššej súťaže HC’05 Banská Bystrica na jej ľade.Program prípravných zápasov HC SLOVAN pred sezónou 2017/18:
19.07.2017 HC Dynamo Pardubice – HC SLOVAN Bratislava
20.07.2017 HC Dynamo Pardubice – HC SLOVAN Bratislava
25.07.2017 HC SLOVAN Bratislava – Spartak Moskva
27.07.2017 Torpedo Nižnij Novgorod – HC SLOVAN Bratislava (Maribor)
02.08.2017 HC SLOVAN Bratislava – HC PSG Zlín
03.08.2017 Kometa Brno – HC SLOVAN Bratislava
08.08.2017 HC SLOVAN Bratislava – Dinamo Riga (Wingas Cup)
09.08.2017 EC Kassel Huskies – HC SLOVAN Bratislava (Wingas Cup)
10.08.2017 Viťaz Podolsk – HC SLOVAN Bratislava (Wingas Cup)
15.08.2017 HC SLOVAN Bratislava – Kometa Brno
17.08.2017 HC’05 Banská Bystrica – HC SLOVAN BratislavaPresné časy začiatkov zápasov budú upresnené neskôr.

04/2024:

• Profil Timoteja Šilleho: Ďalší Šille v drese Slovana