S mužstvom na trip aj Ľ. Višňovský

Hokejisti Slovana odcestujú v sobotu skoro ráno na týždňový trip po klziskách súperov.

Belasí sa v kabíne ZŠ Ondreja Nepelu stretnú už pred šiestou hodinou ráno, aby mohli o 7:00 nabrať kurz Chanty – Mansijsk. V sedemdesiattisícovom ruskom meste sa stretnú o deň neskôr, teda v nedeľu o 12:30 h (SEČ) s domácou Jugrou. Hneď po zápase sa výprava Slovana presunie do Jekaterinburgu, kde nastúpi na zápas v utorok o 15:00 h (SEČ). Na výjazde nezostanú Slovanisti iba v Rusku, od stredy do štvrtka večera budú bývať v Astane, v novučičkej aréne Barysu sa predstavia vo štvrtok o 14:30 h (SEČ). Záver výjazdu sa odohrá opäť v Rusku, proti Omsku nastúpime v sobotu o 12:00 h (SEČ).Okrem ťažkých súperov čaká hokejistov jediného slovenského účastníka v KHL aj vysporiadanie sa s časovým posunim,  veď v Astane a Omsku si budú belasí posúvať čas až o päť hodíin dopredu.Na štyri zápasy odcestuje spolu 26 hráčov, z toho 3 brankári, 9 obrancov, 14 útočníkov. Prvýkrát v sezóne bude v lietadle do Ruska sedieť aj obranca Ľubomír Višňovský, na výjazde budú k dispozicíii aj doterajší rekonvalescenti Michal Sersen a Václav Nedorost. V domácich podmienkach zostáva zranený útočník Andrej Šťastný a obranca Patrik Luža.Nominácia na trip:
Brust, Garnett, Pavlas – Barker, Valach, Sersen, Švarný, Starosta, Kozák, Mihalik, Rosandič, Višňovský – Paré, Surový, Jeglič, Nedorost, Bartovič, Tičar, Viedenský, Lušňák, Kašpar, Miklík, Skalický, Skokan, Nagy, Petráš