Pred domácou sériou ešte duel vo Zvolene

V nedeľu o 16:00 h pred televíznymi kamerami RTVS 2 odohrá HC SLOVAN stretnutie na ľade HKM Zvolen.

Pre hokejistov HC SLOVAN sa bude jednať o záverečný duel na klzsikách súperov v prvom mesiaci roku 2020. Belasí majú pred sebou dlhú šnúru šiestich domácich stretnutí, ktorú odštartujú už v utorok o 18:30 h šlágrom proti HC Košice – VSTUPENKY SI ZAKÚPITE TU.Zverencom Romana Stantiena sa zo sérií tesných porážok podarilo oklepať, keď sme boli úspešní tak doma proti Trenčínu (4:1), ako aj na ľade nepríjemneho Litovského Mikuláša (5:2). Ďalším náprotivkom našich hráčov bude v nedeľu o 16:00 h silný Zvolen, ktorý bojuje o čo najlepšie postavenie pred nadstavbou.Zvolenčanom sa v posledných zápasoch darí, zo šiestich stretnutí prehrali iba raz, keď nestačili na obhajcu majstrovskej trofeje z Banskej Bystrice po výsledku 4:2. V uplynulom kole síce hráči trénerského tandemu Dan Nachbauer – Andrej Podkonický prehrávali s Michalovcami už 0:2, napokon brali po výhre 4:2 všetky tri body.Belasí hrali proti Zvolenu v ročníku Tipsport Ligy 19/20 už tri zápasy, ktoré sme zvládli. Vo Zvolene výsledkom 2:1, na domácom ľade prinieslo meranie síl i väčšiu drámu, ktorú rozhodol v predĺžení gólom na 3:2 Jindřich Abdul. Jasnejšie pre Slovan vyznel prvý bratislavský duel v pomere 4:1.Zvýšenú pozornosť budú musieť Slovanisti venovať zvolenským legionárom. Na čele ich porduktivity stojí so ziskom 38 bodov Allan McPherson, sekunduje mu 37 – bodový Brock Trotter. V drese domácich prežíva po príchode vydarený úvod Michael Parks, ktorý nazbieral 8 bodov v 7 zápasoch.V posledných dueloch sa rovnako zaskveli aj slovenskí útočníci Rastislav Špirko či Marco Halama.Obrane velí s kapitánskym Céčkom Ivan Švarný, bodovo sú pred ním Ben BetkerWillie Corrin.Už 31 zápasov odchytal Tomáš Tomek, jeho percentuálna úspešnosť je na hranici 92,3% zákrokov.