Pre Slovan rozhodlo veľa pozitív

Kanadský gólman Barry Brust, ktorý sa v pondelok dohodol s HC SLOVAN na ročnej zmluve je už v Bratislave. S robustným brankárom sme sa rozprávali krátko po jeho prílete.

Do Bratislavy si prišiel až pár dní po odštartovaní prípravy...
Áno, kompletizoval som svoj kontrakt so Slovanom a tiež som si doma v Kanade potreboval pred odchodom na dlhý čas zabezpečiť zopár vecí. Oceňujem, že mi klub vyšiel v ústrety a mohol som niekoľko dní meškať. Nezaháľal som však a poctivo sa pripravoval na novú sezónu. Kedy si sa začal pripravovať?Dal som si pár týždňov voľna a od prvého marca som začal s tréningmi na novú sezónu. Tvrdo som makal a verím, že v novej sezóne budem podávať výborné výkony. Prichádzaš aj s malým psíkom, bol s tebou už v Záhrebe, či v Rusku?Nie, dostal som ho len pred začiatkom leta a veľmi mi prirástol k srdcu. Narodil sa presne 26.12. 2014. Chcel som ho mať pri sebe počas pobytu tu v Bratislave. Volá sa George a už sa teší na svoj nový prechodný domov. Kto sa bude o yorkshirskeho teriéra starať počas našich tréningov a tripov?Stretnem sa tu s ľuďmi, ktorí by mi ho mohli postrážiť. Mám niekoľko plánov, bude o neho určite dobre postarané.Minulú sezónu si pôsobil v Záhrebe, neskôr v Chanty-Mansijsku. Ako hodnotíš svoje posledné účinkovanie v KHL?Posledná sezóna mi celkom vyšla, mal som skvelý úvod v drese Medveščaku Záhreb. Dobré výkony ma posunuli do Jugry. Na Sibíri to bola pre mňa úplne nová skúsenosť,  bol som prvýkrát v Rusku na dlhší čas. Aj napriek úplne odlišnému prostrediu, ako bolo v Chorvátsku, či je doma v Kanade, som si to užíval a v Chanty – Mansijsku som sa cítil veľmi dobre. Teraz sa už teším na pôsobenie vo vašom klube. Prečo padla voľba na Slovan?Bola to kombinácia viacerých pozitívnych vecí, ktoré tu v Slovane sú. Bratislava je úžasné mesto, klub má skvelých fanúšikov, rovnako aréna a podmienky  pre hokej sú na vysokej úrovni. Zavážil aj telefonát a osobné odporúčania od môjho bývalého spoluhráča z Medveščaku Matta Murleyho.Spomínal si, že poznáš Matta Murleyho. Sú ti známi aj ostatní chlapci?Áno, s brankárom Michaelom Garnettom sme pred niekoľkými týždňami hrali v Kanade golf, dobre sa poznáme.  V Záhrebe som hral s Ivanom Švarným a pred niekoľkými minútami som sa na recepcii hotela stretol s Ladislavom Nagyom a Václavom Nedorostom. Proti veľa chlapcom som nastúpil vo vzájomných zápasoch, teraz sme na jednej lodi a na všetkých sa teším v kabíne. Ako sa cítiš po dlhej ceste z Kanady?Som dosť unavený. Letel som z Calgary takže niekoľko hodín som bez spánku. Trošku sa natiahnem na izbe a pôjdem s mužstvom na ľad. Verím, že to bude v poriadku.S akým výsledkom tímu by si bol po sezóne spokojný?Dúfam, že spoločne napravíme minulú nevydarenú sezónu. Cieľ pre nás všetkých je jasný – spraviť play – off a v ňom sa môže stať už všetko.  Ja v bráne spoločne s Michaelom sa budeme snažiť byť tímu v zápasoch oporou a pomôcť mu k zisku čo najväčšieho počtu bodov.