Pre následky vážnej pandemickej situácie utlmuje HC SLOVAN svoju činnosť

Pandemická situácia vo svete hlboko zasiahla do činnosti športových klubov i organizácie športových podujatí.

Vzhľadom na to, že jej vývoj je vážny a čas návratu k bežnému fungovaniu športových súťaží je momentálne veľmi neistý, je klub HC SLOVAN Bratislava nútený prijať opatrenia na zabezpečenie svojej budúcej existencie.Manažment HC SLOVAN Bratislava sa na základe rozhodnutia akcionárov spoločnosti v dôsledku situácie spôsobenej pandémiou koronavírusu a následným predčasným ukončením tipsportligovej sezóny 2019/2020, rozhodol utlmiť svoju činnosť.Súčasné zmluvy s hráčmi A mužstva, ako aj členmi realizačného tímu nebudú predĺžené. Pracovný pomer skončí aj väčšine zamestnancov klubu. Zároveň budú k 31. marcu 2020 ukončené všetky dodávateľské a marketingovo-obchodné zmluvy, ktoré vzhľadom na pandémiu koronavírusu nie je možné ďalej vzájomne plniť, resp. ich plnením by klubu vznikali výdavky.Akcionári HC SLOVAN Bratislava museli prikročiť k týmto opatreniam v záujme záchrany existencie samotného klubu. Predčasné ukončenie sezóny má na klub, podobne ako na veľkú väčšinu športových klubov na Slovensku a vo svete devastačné dôsledky. Odhad finančných strát vyplývajúcich z neodohraného play off, do ktorého sa Slovan prebojoval po štyroch rokoch z druhého miesta a mal reálnu šancu na odohranie vysokého počtu domácich zápasov pred zaplnenou desaťtisícovou arénou, sa pohybuje na úrovni 1,1 mil. Eur. Ide najmä o ušlé príjmy zo vstupného, prenájmu VIP lóží, ako aj nenaplnených marketingových a sponzorských zmlúv. HC SLOVAN Bratislava bol jedným z mála športových klubov na Slovensku, ktorý dôsledne dodržiaval Zákon o športe a v ostatných dvoch, resp. troch sezónach boli hráči A mužstva zamestnancami klubu. Klub chce všetky svoje pracovno-právne vzťahy voči hráčom i zamestnancom vysporiadať v plnom rozsahu.HC SLOVAN Bratislava má naďalej záujem o spoluprácu s väčšinou úspešného kádra z tejto sezóny. Klub by rád ponúkol hráčom spoluprácu, akonáhle bude jednoznačne jasné, v akom časovom horizonte bude možné obnoviť hokejovú činnosť pred štartom ďalšej sezóny Tipsport Ligy.

04/2024:

• Profil Timoteja Šilleho: Ďalší Šille v drese Slovana