Potvrdené! Svatoš v Slovane

Káder HC SLOVAN Bratislava posilní minimálne do konca sezóny 2012/2013 slovenský útočník Marek Svatoš.

Tridsaťročný Marek Svatoš (nar. 17.6.1982 v Košiciach) strávil drvivú väčšinu svojej doterajšej kariéry v zámorí. Do seniorskeho hokeja naskočil vo veku necelých 18 rokov v sezóne 1999/2000 v drese HC Košice. Od roku 2000 pôsobil v zámorí, kde najprv v prvých dvoch sezónach strelecky exceloval v mužstve juniorskej WHL Kootenay Ice. Na MS do 20 rokov na prelome rokov 2001/2002 sa dostal do All Stars výberu celého šampionátu a stal sa kráľom strelcom celých majstrovstiev so 7 gólmi.Prvý zápas v NHL odohral Marek Svatoš v závere sezóny 2003/2004 za tím Colorado Avalanche, ktorý ho draftoval v roku 2001 z celkového 227. miesta. Skvele mu vyšlo predovšetkým play off, keď v 11 zápasoch v nabitej konkurencii zaznamenal 6 bodov. Počas lockoutovej sezóny 2004/2005 pôsobil v klube AHL Hershey Bears.Svatošov talent, kvalitné korčuľovanie, dobrá strela a vynikajúci čuch zakončovateľa sa naplno prejavili v nasledujúcej sezóne. V podstate nováčik šokoval hokejový svet, keď v 61 zápasoch za "Lavíny" zaznamenal 50 bodov, z toho 32 gólov. Okrem iného mu to vynieslo nomináciu na olympijské hry 2006 v Turíne, kde v hviezdnej zostave Slovenska nastúpil v 6 zápasoch.Celkom nastúpil Marek Svatoš v NHL v 344 zápasoch (okrem Colorada ešte za Nashville Predators a naposledy v sezóne 2010/2011 za Ottawu Senators) a do štatistík sa zapísal 172x, čo je presne 0,5 bodu na zápas.Svatoš nebude v KHL úplným nováčikom, v sezóne 2010/2011 absolvoval krátku 19- zápasovú anabázu v špičkovom klube Avangard Omsk.Solídnu kariéru slovenského krídelníka brzdili v poslednom období zdravotné problémy, najmä zranenie kolena. Pred pár dňami sa pokúsil v prípravnom kempe Floridy Panthers o návrat do NHL, do prvého tímu sa mu však za krátky čas prebojovať nepodarilo.Marek Svatoš je po dlhej 21-mesačnej pauze opäť pripravený plnohodnotne naskočiť do veľkého hokeja. V kľúčovej fáze sezóny, keď úspech v každom nasledujúcom zápase bude pre náš klub približovať vytúžený cieľ učasti v play off, môže byť Svatoš vhodným posilnením útočných radov a streleckej produkcie tímu.