Posilnenie defenzívy, prichádza Brett Carson!

Ostrieľaný kanadský bek sa k tímu HC SLOVAN pripojí na začiatku nového roka.

Brett Carson sa s vedením HC SLOVAN Bratislava dohodol na zmluve do konca aktuálneho ročníka. Skúsený 34 – ročný bek má za sebou niekoľko angažmánov v kvalitných európskych ligách, takmer 100 zápasov v kanadsko – americkej NHL. Zraneniami postihnutej obrane Slovana, by mal výrazne pomôcť vzhľadom k blížiacim sa kľúčovým fázam sezóny, v nadstavbe a vo vyraďovacej časti.Manažment HC SLOVAN Bratislava zároveň doťahuje detaily príchodu dvoch zámorských útočníkov, ktorých podpisy kontraktov sa očakávajú v najbližších dňoch, tak aby mohli zasiahnuť už do blížiacich sa duelov belasých na začiatku nového roku.Rodák z kanadského štátu Saskatchewan sa už v mladom veku každoročne presadzoval v kvalitnej zámorskej súťaži Western Hockey League, kde sa najmä v tíme Calgary Hitmen zaradil medzi najlepších obrancov svojho mužstva. Kvalitné výkony obrancu ocenili v roku 2004, vo štvrtom kole draftu si ho vybrala Carolina Hurricanes.Práve v tíme Hurricanes debutoval v profilige, ďalšie štarty si pripísal v organizácii Calgary Flames. Carson niekoľko ročníkov brázdil rovnako klziská druhej najlepšej severoamerickej súťaže AHL, kde nastúpil na 336 zápasov s bilanciou 133 bodov.„Brett je typom tvrdého a nekompromisného obrancu, pre súperových hráčov je nepríjemný najmä v priestore pred svojim vlastným brankárom. Okrem toho má kvalitnú rozohrávku. Hráča budeme môcť využívať  v oslabeniach, ako aj v presilových hrách. Výhodou pri zložení našej obrany je jeho pravé držanie hokejky, navyše pri súčasných absenciách v defenzíve z dôvodu zranení nám jeho príchod príde veľmi vhod “ povedal na margo Carsona hlavný tréner klubu Roman Stantien.Obrancu Slovana do Tipsport Ligy osobne odporučil brankár belasých Barry Brust, ktorý s ním v mimo sezónnom období niekoľko rokov absolvuje letnú prípravu, rovnako generálny manažér fínskeho klubu KooKoo Kouvola, kde naposledy pôsobil.Kariéra hráča, ktorý má na beka výborné fyzické parametre (193cm, 103kg) pokračovala od roku 2013 v Európe, predstavil sa vo švédskej najvyššej súťaži za AIK Stockholm, tiež v nadnárodnej EBEL lige, posledné ročníky sa usadil vo Fínsku. Carsonove služby si pochvaľovali tímy SaiPa Lappeenranta i KooKoo Kouvola. Belasí mali o kanadského obrancu záujem už na prelome mesiacov septembra a októbra, kedy však k vzájomnej dohode nedošlo.HC SLOVAN Bratislava víta Bretta Carsona v mužstve, želá mu rýchlu aklimatizáciu v Bratislave a veľa šťastia v najvyššej slovenskej súťaži.