Logo

Správy

Doma Vonku

Posila pre obranu Slovana priamo z KHL

0 0

HC SLOVAN Bratislava podpísal zmluvu na jednu sezónu s litovským obrancom Nerijusom Ališauskasom.

$article->fk_main_image->title

Nerijus Ališauskas je po svojom legendárnom krajanovi Dariusovi Kasparaitisovi iba druhým hokejistom z tejto pobaltskej krajiny, ktorý si zahral v prestížnej Kontinentálnej hokejovej lige.

V posledných troch sezónach bol platným členom defenzívy lotyšského účastníka nadnárodnej súťaže Dinamo Riga. Celkom doteraz nastúpil na 152 zápasov, v ktorých si pripísal 18 bodov za 7 gólov a 11 prihrávok. V Rige nastupoval s číslom 4 a vlani strávil priemerne na ľade takmer 18 minút.

Nerijus Ališauskas (nar. 6.6.1991, Elektrénai, Litva, 184 cm, 84 kg) začínal s hokejom v rodnom meste v mužstve SC Energija. Po dovŕšení 16 rokov sa presťahoval k susedom do hokejovo zasľúbeného Lotyšska, kde pôsobil v klube Metalurgs Liepaja. Ďalšími postupnými zastávkami v jeho kariére bol nemecký klub EV Füssen, kluby kazažskej najvyššej súťaže HK Alma-Ata, Arystan Temirtau a popredný tím VHL Saryarka Karaganda, kde si ho v priebehu sezóny 2016/17 vyhliadol práve najpopulárnejší lotyšský hokejový klub.

Slovan sledoval svoju novú posilu do defenzívy v uplynulej sezóne v Diname Riga. Cennými informáciami na adresu mentality hráča, ako aj jeho charakterových vlastností prispeli bývalí hráči belasých Marius Jass, Normunds Sejejs (generálny manažér Dinama Riga) a Marek Ďaloga.

"Nerijus je pohyblivý, korčuliarsky vyspelý bek, ktorého budú môcť tréneri variabilne využívať aj v nerovnovážnych stavoch. Typologicky bol navyše pre nás zaujímavý aj tým, že je pravák, čo nám na modrej čiare doteraz chýbalo. Predpokladám, že sa mu dostane veľkorysý icetime a mužstvu pomôže na oboch stranách ihriska. Ostatne, v posledných rokoch nastupoval v KHL priemerne na 50 zápasov za sezónu," povedal na adresu novej litovskej posily poradca a hlavný koordinátor nových vlastníkov Maroš Krajči.

Ališauskas by mal do metropoly Slovenska pricestovať už počas najbližšieho víkendu a ak sa mu podarí absolvovať negatívny test na ochorenie COVID-19, do spoločnej prípravy mužstva na ľade sa zapojí hneď v pondelok 3. augusta.

Nerijusa Ališauskasa, ktorý bude historicky prvým litovským hokejistom reprezentujúcim farby HC SLOVAN Bratislava, srdečne vítame v našom klube a želáme mu úspešnú sezónu.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 38 33
2. Ranford Brendan 29 32
3. Gašpar Rastislav 26 31
4. Harris Brant 25 27
5. Urbánek Jakub 36 18
6. Štajnoch Martin 39 17
7. Zigo Tomáš 27 16
8. Sersen Michal 39 15
9. Kytnár Milan 38 15
10. Šišovský Peter 22 11

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem