Posila pre obranu Slovana priamo z KHL

HC SLOVAN Bratislava podpísal zmluvu na jednu sezónu s litovským obrancom Nerijusom Ališauskasom.

Nerijus Ališauskas je po svojom legendárnom krajanovi Dariusovi Kasparaitisovi iba druhým hokejistom z tejto pobaltskej krajiny, ktorý si zahral v prestížnej Kontinentálnej hokejovej lige.V posledných troch sezónach bol platným členom defenzívy lotyšského účastníka nadnárodnej súťaže Dinamo Riga. Celkom doteraz nastúpil na 152 zápasov, v ktorých si pripísal 18 bodov za 7 gólov a 11 prihrávok. V Rige nastupoval s číslom 4 a vlani strávil priemerne na ľade takmer 18 minút.Nerijus Ališauskas (nar. 6.6.1991, Elektrénai, Litva, 184 cm, 84 kg) začínal s hokejom v rodnom meste v mužstve SC Energija. Po dovŕšení 16 rokov sa presťahoval k susedom do hokejovo zasľúbeného Lotyšska, kde pôsobil v klube Metalurgs Liepaja. Ďalšími postupnými zastávkami v jeho kariére bol nemecký klub EV Füssen, kluby kazažskej najvyššej súťaže HK Alma-Ata, Arystan Temirtau a popredný tím VHL Saryarka Karaganda, kde si ho v priebehu sezóny 2016/17 vyhliadol práve najpopulárnejší lotyšský hokejový klub.Slovan sledoval svoju novú posilu do defenzívy v uplynulej sezóne v Diname Riga. Cennými informáciami na adresu mentality hráča, ako aj jeho charakterových vlastností prispeli bývalí hráči belasých Marius Jass, Normunds Sejejs (generálny manažér Dinama Riga) a Marek Ďaloga."Nerijus je pohyblivý, korčuliarsky vyspelý bek, ktorého budú môcť tréneri variabilne využívať aj v nerovnovážnych stavoch. Typologicky bol navyše pre nás zaujímavý aj tým, že je pravák, čo nám na modrej čiare doteraz chýbalo. Predpokladám, že sa mu dostane veľkorysý icetime a mužstvu pomôže na oboch stranách ihriska. Ostatne, v posledných rokoch nastupoval v KHL priemerne na 50 zápasov za sezónu," povedal na adresu novej litovskej posily poradca a hlavný koordinátor nových vlastníkov Maroš Krajči.Ališauskas by mal do metropoly Slovenska pricestovať už počas najbližšieho víkendu a ak sa mu podarí absolvovať negatívny test na ochorenie COVID-19, do spoločnej prípravy mužstva na ľade sa zapojí hneď v pondelok 3. augusta.Nerijusa Ališauskasa, ktorý bude historicky prvým litovským hokejistom reprezentujúcim farby HC SLOVAN Bratislava, srdečne vítame v našom klube a želáme mu úspešnú sezónu.