Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Posila pre obranu Slovana priamo z KHL

0 0

HC SLOVAN Bratislava podpísal zmluvu na jednu sezónu s litovským obrancom Nerijusom Ališauskasom.

$article->fk_main_image->title

Nerijus Ališauskas je po svojom legendárnom krajanovi Dariusovi Kasparaitisovi iba druhým hokejistom z tejto pobaltskej krajiny, ktorý si zahral v prestížnej Kontinentálnej hokejovej lige.

V posledných troch sezónach bol platným členom defenzívy lotyšského účastníka nadnárodnej súťaže Dinamo Riga. Celkom doteraz nastúpil na 152 zápasov, v ktorých si pripísal 18 bodov za 7 gólov a 11 prihrávok. V Rige nastupoval s číslom 4 a vlani strávil priemerne na ľade takmer 18 minút.

Nerijus Ališauskas (nar. 6.6.1991, Elektrénai, Litva, 184 cm, 84 kg) začínal s hokejom v rodnom meste v mužstve SC Energija. Po dovŕšení 16 rokov sa presťahoval k susedom do hokejovo zasľúbeného Lotyšska, kde pôsobil v klube Metalurgs Liepaja. Ďalšími postupnými zastávkami v jeho kariére bol nemecký klub EV Füssen, kluby kazažskej najvyššej súťaže HK Alma-Ata, Arystan Temirtau a popredný tím VHL Saryarka Karaganda, kde si ho v priebehu sezóny 2016/17 vyhliadol práve najpopulárnejší lotyšský hokejový klub.

Slovan sledoval svoju novú posilu do defenzívy v uplynulej sezóne v Diname Riga. Cennými informáciami na adresu mentality hráča, ako aj jeho charakterových vlastností prispeli bývalí hráči belasých Marius Jass, Normunds Sejejs (generálny manažér Dinama Riga) a Marek Ďaloga.

"Nerijus je pohyblivý, korčuliarsky vyspelý bek, ktorého budú môcť tréneri variabilne využívať aj v nerovnovážnych stavoch. Typologicky bol navyše pre nás zaujímavý aj tým, že je pravák, čo nám na modrej čiare doteraz chýbalo. Predpokladám, že sa mu dostane veľkorysý icetime a mužstvu pomôže na oboch stranách ihriska. Ostatne, v posledných rokoch nastupoval v KHL priemerne na 50 zápasov za sezónu," povedal na adresu novej litovskej posily poradca a hlavný koordinátor nových vlastníkov Maroš Krajči.

Ališauskas by mal do metropoly Slovenska pricestovať už počas najbližšieho víkendu a ak sa mu podarí absolvovať negatívny test na ochorenie COVID-19, do spoločnej prípravy mužstva na ľade sa zapojí hneď v pondelok 3. augusta.

Nerijusa Ališauskasa, ktorý bude historicky prvým litovským hokejistom reprezentujúcim farby HC SLOVAN Bratislava, srdečne vítame v našom klube a želáme mu úspešnú sezónu.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Mráz Bruno 0 0
2. O'Donnell Brendan 0 0
3. Ranford Brendan 0 0
4. Harris Brant 0 0
5. Ališauskas Nerijus 0 0
6. Kytnár Milan 0 0
7. Kundrík Peter 0 0
8. Sukeľ Jakub 0 0
9. Maier Patrik 0 0
10. Petras Samuel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem