Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Poprad prvým súperom v príprave

0 0

HC SLOVAN Bratislava otvorí svoje účinkovanie na 73. ročníku Tatranského pohára proti HK Poprad dnes o 18:00 h.

$article->fk_main_image->title


Pre belasých pôjde o úvodný zápas v príprave po takmer mesiaci tréningového procesu, ktorý zverenci Romana Stantiena začali v pondelok 3. augusta.

Naopak Podtatranci už majú v nohách tri strenutia, v ktorých sa vždy radovali z víťazstva. V dvoch prípadoch zdolali Liptovský Mikuláš (13:2, 3:2sn), po výsledku 4:2 si Poprad poradil aj tímom 1. Slovenskej hokejovej ligy Spišskou Novou Vsou.

Popradčania sa po slabšom úvode minulej sezóny v jej priebehu posilnili, urobili výmenu na trénerskom poste a svoje výkony výrazne zlepšili. Výsledkom bolo štvrté miesto v nadstavbovej časti o titul po predčasnom ukončení ročníka spôsobeného pandémiou koronavírusu.

Šéfovi striedačky Petrovi Mikulovi, ktorý sa s vedením klubu dohodol na spolupráci aj pre nadchádzajúci ročník, zostala po kope kostra tímu z vlaňajška. Zmluvy predĺžili lídri produktivity Marek Zagrapan i Patrik Svitana. Pod Tatrami zotrval aj Michael Vandas, Miroslav Preisinger či Lukáš Handlovský.

Defenzíva sa môže opierať o spoľahlivého holandského beka Mikea Dalhuisena, Petra Ullrycha, Daniela Brejčáka i novej posily z HKM Zvolen Adama Drgoňa.

Veľmi zaujímavo vyzerajú aj ofenzíve akvizície hostiteľa turnaja. Do Popradu hlási návrat po 12 sezónach Marcel Haščák, ktorý patrí každoročne k najproduktívnejším hokejistom slovenskej súťaže. Podobne je tomu tak v prípade jeho spoluhráča z Košic Dávida Skokana, ktorý rovnako oblečie dres Popradu.

Brankárskou jednotkou mužstva je český brankár Tomáš Vošvrda, ktorý sa v dvoch sezónach pod Tatrami dostal vždy nad 90% úspešných zákrokov. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Kundrík Peter 0 0
2. Zigo Tomáš 0 0
3. Studenič Marián 0 0
4. Valach Juraj 0 0
5. O'Donnell Brendan 0 0
6. Ranford Brendan 0 0
7. Harris Brant 0 0
8. Ališauskas Nerijus 0 0
9. Kytnár Milan 0 0
10. Bačík Patrik 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem