Po voľnom víkende duel v Rige

HC SLOVAN nastúpi v pondelok o 18:30 h v Arene Riga na stretnutie proti domácemu Dinamu.

Belasí mali na výjazde nezvyčajne dva nezápasové dni. Po stretnutí na ľade CSKA sa letecky presunuli do hlavného mesta Lotyšska, kde mohli víkend využiť na regeneráciu a tréning. Už z kraja týždňa sa však vracajú k zápasovému módu, celkovo 60 duel základnej časti odohrajú proti Dinamu Riga.Pre nášho súpera pôjde o veľmi dôležité meranie síl, ktoré môže výrazne zmeniť jeho postavenie v boji o vyraďovaciu časť KHL. Deviata Riga stráca na Viťaz tri body a preto z jej pohľadu je priam nevyhnutnosť v každom stretnutí do konca kalendára naplno bodovať.Zverenci Girtsa Ankipantsa nemajú na Slovan najlepšie spomienky. Naposledy v Bratislave, kedy Riga rovnako usilovala o body z dôvodu naháňania Soči nezískala ani bod po prehre 1:2. Dinamo však udržali v hre domáce výhry nad Minskom a Jokeritom rovnakým výsledkom 3:1.Skvele výchadza prvý rok v KHL bekovi Matthew Maionemu. Kanďan nazbieral v 55 zápasoch skvelých 43 bodov a je celkovo druhým najlepším obrancom súťaže čo sa počtu získaných bodov týka.V útoku dopľňa šikovného obrancu skvele švédsky forward Linus Videll, ktorému svieti v produktivite mužstva už 44 bodov. Výborný rok má aj domáci Lauris Darzinš, ktorý nazbieral 41 bodov. Oporami mužstva sú obaja gólmani. Ruský brankár Timur Biljalov s úspešnosťou viac ako 93% a 35 odchytanými zápasmi.  O štyri menej má domáci Kristers Gudlevskis s rovnými 91,0% úspešnosti zákrokov. Zápas Dinamo Riga - HC SLOVAN Bratislava môžete sledovať naživo na stanici SPORT 2 HD v pondelok od 18:25 h (SEČ).