Po domácej sérii cestujeme do Detvy

HC SLOVAN v nedeľu od 16:30 h na ľade HC 07 Detva aj v priamom prenose na RTVS 2.

Hráčom HC SLOVAN sa domáca štvorzápasová séria nevydarila a vyťažili z nej len jediný bod po prehre s Miskolcom v predĺžení 2:3. Aj preto sa zverenci dvojice hlaných trénerov Róberta Dömeho a Mariána Bažányho prepadli na priebežnú štvrtú pozíciu so ziskom 79 bodov, s odstupom šiestich bodov na piatu Nitru. Šiesta Detva ma rovných 70 bodov a v prípade úspešného výsledku sa od nej môžeme v závere základnej časti odpútať.V Detve však našich hráčov nečaká ľahký duel. Domáci prežívajú vydarený ročník, na ktorom má podieľ aj hlavný tréner mužstva Ernest Bokroš. Skúsený tréner spolu s hráčmi nazbieral pre Detvu najviac bodov v jej doterajšom pôsobení v najvyššej hokejovej súťaži, predtým bolo maximim 62 bodov zo sezóny 2018/2019.Výkony Detvy príliš neutrpeli ani po odchode gólmana Tomasa Sholla do AHL. Vedenie klubu podpísalo do konca sezóny ruského brankára Alexandra Lazušina so skúsenosťami z KHL, ktorý má po troch zápasoch úspešnosť nad 91% zákrokov. Slušnú úspešnosť na úrovni 92% si drží aj slovenský brankár Roman Petrík.Ofenzíva tímu spod Poľany sa opiera najmä o kvality Jonathan Charbonneau, ktorý má na konte 31 bodov. O dva body za ním je Trevor Cox, zo slovenských hráčov sa darí Jánovi Sýkorovi so ziskom 28 bodov.Do najlepšej päťky produktivity nášho súpera zaraďujeme aj Petra Valenta, ktorý nazbieral 26 bodov a kanadského útočníka Graysona Downinga s 25 bodmi.V prvej sezóne mimo Spojených štátov sa darí obrancovi River Rymshovi, keď si už stihol pripísať 22 bodov. Kontá súperov vie zaťažiť aj 12 - bodový Daniel Gachulinec či tretí najproduktívnejší bek Matej Bača s 8 bodmi.