Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Po dlhej pauze veľká chuť do tréningov

0 0

Mládežnícke kategórie belasých odštartovali na začiatku uplynulého týždňa letnú prípravu.

$article->fk_main_image->title


Pod dohľadom svojich trénerov sa pripravuje celkom deväť detských a mládežníckych družstiev belasých. HC SLOVAN spustil svoj tréningový proces po uvoľnení hygienických opatrení v súvislosti so šírením COVID-19, na športoviskách v širšom centre Bratislavy od pondelka 18. mája. Organizované tréningy na suchú budú trvať do konca júna.

„Všetci sme sa potešili, že športovým klubom bolo umožnené začať sa v exteriéri prípravovať na nový ročník. U chlapcov je vidieť, že majú po dlhšej pauze hlad po športovaní,“ začal rozprávanie hlavný tréner kategórie juniorov Richard Kapuš, ktorý s kolegom Romanom Liškom pripravuje päťkrát do týždňa zhruba 26 hráčov.

Rovnako pozitívne hodnotí úvod tréningov hlavný tréner Michal Dostál aj pri chlapcoch v nižšej kategórii dorastencov. „Teší nás fakt, že sa môžeme stretnúť a pripravovať sa v kolektíve. Chlapci sú na to zvyknutí, preto si v tejto situácii takúto drinu svojim spôsobom aj užívajú.  O veľkom záujme svedčí vysoký počet až 37 dorastencov. Trénujeme teda na dve skupiny, vždy päťkrát do týždňa na vonkajších športoviskách v Bratislave.“

Dobre naladení boli aj hráči z kategórie kadetov pod vedením Michala Hreusa. „Chlapcom vidím na očiach, že sa tešia zo spoločného tréningu. Máme tu 28 mladých hráčov. Sme radi, že počasie nám praje a môžeme sa naplno venovať tréningu a rozvoju mladých hráčov. “

Trojica trénerov priblížila čomu sa so svojimi zverencami v týchto dňoch najviac venujú.

„Príprava má postupný charakter, dôležité je na začiatok nabrať objem, aby bolo z čoho čerpať v ďalších fázach tréningov. Cieľom samozrejme je, aby chalani vykazovali dobrú úroveň pripravenosť v závere tohto obdobia, ktorú zúžitkujeme neskôr na ľade,“ povedal Richard Kapuš.

„Sme v tzv. akumulačnom období, kedy chceme nabrať najväčšiu vytrvalosť, funkčnú silu i odrazovú silu a postupne budeme pridávať na intenzite,“ popísal tréningové jednotky Michal Dostál.

„Na prvom tréningu sme si chlapcov otestovali ako sú pripravení po vynútenej dlhšej pauze. Úvodný tréning býva naročný, avšak chlapci to zvládajú veľmi dobre. Postupne budeme pridávať aby sme boli pripravení na štart novej sezóny,“ dokončil Michal Hreus. 

Slovanisti dodržiavajú všetky hygienické opatrenia, čo spôsobuje azda jediný rozdiel medzi letnou prípravou v porovnaní s minulými sezónami. „Absentuje možnosť šatní a spŕch, v prípade horšieho počasia sa teda tréningy neukutočňujú. Vonkajšie ihriská nám v tejto chvíli musia nahradiť posilňovne a telocvičňu,“ povedal bývalý úspešný hráč Slovana Richard Kapuš.  Tréner dorastu Michal Dostál dopĺňa: „Niektoré tréningy boli kombinované s ľadom, kde sme sa už v lete mohli zamerať na nácvik istých činností, čo teraz možné nie je.“

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Kundrík Peter 0 0
2. Zigo Tomáš 0 0
3. Studenič Marián 0 0
4. Valach Juraj 0 0
5. O'Donnell Brendan 0 0
6. Ranford Brendan 0 0
7. Harris Brant 0 0
8. Ališauskas Nerijus 0 0
9. Kytnár Milan 0 0
10. Bačík Patrik 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem