Plný počet bodov z Michaloviec!

HC SLOVAN Bratislava si poradil s domácou Dukla Ingema Michalovce v pomere 5:2 a naďalej kraľuje Tipsport Ligovej tabuľke.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC SLOVAN Bratislava 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Góly: 6. Hvila (Safaralejev, Šimun), 28. Korhonen (Lalancette) – 27. M. Sloboda, 31. Abdul (Zigo, Meszároš), 36. Abdul (Bondra), 58. R. Bondra (J. Urbánek), 60. J. Urbánek. Rozhodovali: Korba, Rencz (Maď.) - Ordzovenský, Soltész (Maď.), vylúčení: 5:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 3800 divákov Michalovce: Trenčan – Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Mesikämmen, Hančák, Kolba – Korhonen, Lalancette, Mašlonka – Giľák, Galamboš, Spilar – Safaralejev, Šimun, Hvila – Chalupa, Linet, HamráčekHC SLOVAN: Habal – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, M. Hudec – Abdul, Zigo, Puliš – Matoušek, Viedenský, Žitný – Š. Petráš, Kytnár, D. Jendek – R. Bondra, J. Urbánek, Marek SlobodaDomáci hokejisti zaskočili belasých hneď v šiestej minúte stretnutia, keď sa po individuálnej chybe dostal k puku Hvila a prestrelil prvýkrát Habala. Už o pár skúnd neskôr unikol Spilár s Galambošom, no druhý menovaný našťastie pre Slovan nezvýšil na rozdiel dvoch gólov.Druhé dejstvo prinieslo štyri góly, z toho tri do siete domácich, čím HC SLOVAN otočil vývoj duelu. Najskôr vyrovnal na 1:1 Marek Sloboda, no naša radosť trvala len minútu, keď do vedenia 2:1 poslal Michalovce strelou v presilovke Korhonen. Postupne prebral opraty zápasu Slovan, najmä prvý útok. Najproduktívnejší hráč Tipsport Ligy Jindřich Abdul strelil dva góly a vyhrávali sme 3:2.Slovan mohol zápas poistiť veľkými šancami v tretej časti hry. Trenčana však po vynikajúcich prihrávkach Jindřicha Abdula neprekonal Tomáš Zigo ani Radovan Puliš. Domáci v závere hrali presilovú hru, no miesto tlaku inkasovali. Vybojovaný puk Jakuba Urbánka usmernil do siete v úniku Radovan Bondra. Bodku za zápasom dal Jakub Urbánek, ktorého strela znamenala zároveň 100. gól HC SLOVAN v prebiehajúcej sezóne.