Logo

Správy

Doma Vonku

Play off sa na skóre nehrá, vo štvrtok chceme ukončiť sériu

0 0

Dôležitejšou správou veľkonočného víkendu v Nitre je pre fanúšikov Slovana nedeľnajšie víťazstvo ako včerajšia nevydarená tretina.

$article->fk_main_image->title

Slovan išiel do Nitry s jednoznačným cieľom zvíťaziť aspoň v jednom zápase, a tento cieľ sa podarilo splniť už v prvom dueli. Znamená to, že v ďalšom priebehu série budeme mať dva postupové mečbaly doma a všetci veríme, že premeníme už ten prvý vo štvrtok 8. apríla.

Zrejme málokto mohol po priebehu základnej časti predpokladať, že Nitru zdoláme 4:0 na zápasy. Aj keď, pokiaľ sa hral hokej a hralo sa v rovnovážnom stave, Slovan v zápasoch dominoval. Pred štvrtým zápasom bolo jasné, že Nitra musí niečo spraviť, aby sériu ešte predĺžila. Aj podľa vyjadrenia jej hráčov, play off považujú za vojnu, v ktorej sú pripravení použiť všetky zbrane. 

Nevydarená tretia tretina je síce nepríjemná, v play off sa však nehrá na skóre a tak je vysoká prehra 2:8 zatiaľ zaujímavejšia viac pre štatistikov ako pre samotný priebeh štvrťfinálovej série. Slovan naposledy prehral tretinu 0:6 ešte 11. februára 2015 s CSKA Moskva. Prehra o šesť gólov je zároveň najvyššia od návratu Slovana do slovenskej extraligy. Nitra ňou prelomila sériu deviatich neúspechov so Slovanom na domácom ľade! Naposledy totiž Slovan prehral v Nitre ešte vo februári 2012.

V aktuálnej sérii je to však 3:1 pre Slovan a najbližší zápas sa hrá v domácej aréne Ondreja Nepelu. Tréner Slovana Robert Döme v tom má jasno: "Posledný zápas musíme čo najrýchlejšie hodiť za hlavu. Tretia tretina nám totálne nevyšla. Ani ja som však nečakal, že by sme sériu vyhrali 4:0. Nitra má kvalitný tím. Stále nás čaká práca."

Aj jeho však rozladili niektoré momenty. "Neviem, či to bola taktika Nitry. Nemám problém, keď sa chalani zrážajú a pobijú. Nemám však rád hráčov, ktorí robia zámerne zle, búchajú do brankára a každý zápas do neho pichajú. To je lacné, hráči oboch mužstiev by mali svoje emócie upokojiť."

To by mohla byť pre Slovan cesta k rozhodujúcemu štvrtému víťazstvu v sérii. Pripraviť sa však treba na všetko. Rozprávať by o tom vedel Marek Uram, ktorého v treťom zápase finálovej série s Trenčínom v roku 2007 tesne pred koncom napadol Vladimír Kútny. Toho pár minút predtým nasadil do zápasu s pokynom "osoliť" mu to súčasný tréner Nitry Antonín Stavjaňa...

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 47 41
2. Harris Brant 34 36
3. Gašpar Rastislav 31 35
4. Ranford Brendan 29 32
5. Štajnoch Martin 48 22
6. Urbánek Jakub 40 19
7. Zigo Tomáš 36 19
8. Sersen Michal 43 16
9. Kytnár Milan 43 15
10. Rapáč Branislav 37 13

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem