Piate víťazstvo v rade!

HC SLOVAN Bratislava zdolal Spartak Moskva 3:0 a na ôsme miesto už stráca len tri body!

Spartak Moskva – HC SLOVAN Bratislava 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 7. Musatov (Jeglič, Plastino), 22. Musatov (Plastino, Chipchura), 38. Kundrátek (Cheechoo)Spartak Moskva: Svensson (Truškov) – Provolnev, Gilroy (A), Sergijenko, Bondarev, Kirillov, Dyblenko, V. Sorokin, Klauzov – Leščenko, Stoa, Radil – Glazačov, Stapleton, Mirnov – Šmeľov, Potapov (C), Tolpeko – Pavľukov, Bobrov, Li
HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Bačík, Pätoprstý, Rosandič – Sukeľ, Taffe (A), Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – M. Hlinka, Šiška, PetrášSvenssona v bráne domácich ako prvý vyskúšal Patrik Lušňák, ktorý si dobre spracoval prihrávku na modrej čiare, no jeho bekhend vytesnil brankár Spartaku vedľa brány. Slovanisti sa dočkali v siedmej minúte, keď dobrú prácu od Žiga Jegliča a jeho skvelú prihrávku pred prázdnu bránu zúžitkoval Igor Musatov – 0:1.  Dve nebezpečné strely z medzikružia poslal na Brusta najproduktívnejší hokejista domácich Gilroy, Kanadský brankár obe s prehľadom zneškodnil.Slovanisti zaskočili Spartak hneď v úvode druhej tretiny, strelu od Nicka Plastina dorazil za Svenssona pohotovo Igor Musatov. V 28. minúte zblokoval strelu Jegliča na ochrannú sieť jeden z domácich bekov. V rozpätí dvoch minút sa zapotil aj Barry Brust, jeho pozornosť skúšal najskôr Stoa a po ňom aj Leščenko. Belasí sa tešili z gólu aj dve minúty pred koncom druhej tretiny, v presilovke presne namieril Tomáš Kundrátek. Tretia časť hry sa niesla v snahe domácich o prvý gól, no obrana belasých ich do čistej šance pred Barryho Brusta nepúšťala. Spartak nevyužil ani možnosť priblížiť sa Slovanu v presilovej hre. Hokejisti Slovana si tak pripísali už piatu výhru v rade a na ôsme miesto zabezpečujúce playoff už strácajú len tri body.