Patrik Rybár: Otec sa bude hádať s pokladníkmi!

VIDEO: Mladý brankár má za sebou premiéru medzi seniormi, v bránke vystriedal svojho otca.

Vo veku 17 rokov a 22 dní sa Patrikovi Rybárovi splnil veľký sen – postavil sa do brány Slovana v seniorskom zápase, navyše v nej vystriedal vlastného otca Pavla. „Že nastúpim, mi tréner brankárov oznámil pred treťou tretinou. Priznávam, trochu sa mi roztriasli kolená, ale nakoniec to bolo celkom ľahké, mal som iba dva zákroky a chlapci mi pomohli,“ zhodnotil svoju úspešnú seniorskú premiéru. Na raritný zápas, keď po prvý raz v slovenskej extralige nastúpili za jeden tím otec so synom, tak bude mať pekné spomienky. Koľko ho bude stáť vyhytaná nula? „Myslím si, že by sa to nemalo rátať, nastúpil som len na 5 minút. A otec sa určite bude hádať s pokladníkmi, aby sa platila iba jedna vychytaná nula,“ zasmial sa Patrik. Nádejný gólman má celú budúcnosť ešte len pred sebou, preto sa sústreďuje na reálne ciele: „Prioritou je pre mňa momentálne juniorka – musíme sa dostať do prvej šestky. Určite sa chcem vyrovnať otcovi a živiť sa hokejom.“