Országh novým asistentom trénera Čadu

V novom ročníku KHL bude pri A - tíme HC SLOVAN Bratislava na poste asistenta trénera pôsobiť Vladimír Országh.

Rodák z Banskej Bystrice sa s vedením Slovana dohodol na ročnej zmluve s platnosťou od 1.5 2014 do 30. apríla 2015. Hlavnému trénerovi Rostislavovi Čadovi by mal byť Vladimír Országh nápomocný okrem iného v komunikácii a koučingu hráčov zo zámoria, ktorí by mali posilniť Slovan pred štartom nového ročníka KHL. Práve Országh strávil v USA väčšiu časť svojej  kariéry, v NHL odohral za New York Islanders, Nashville Predators a St.Louis Blues spolu 295 stretnutí, v nižšej súťaži AHL pridal ďalších 133 zápasov a dokonale pozná naturel zámorských hokejistov.
"Pôsobenie na poste asistenta trénera Slovana v nadchádzajúcom ročníku KHL považujem za krok vpred vo svojej trénerskej kariére. Teším sa na nové výzvy a rovnako na spoluprácu s hlavným trénerom Rostislavom Čadom. Slovan deklaroval, že sa chce v novom ročníku posilniť o zámorských hokejistov, práve komunikácia s nimi a ich koordinácia bude mojou hlavnou náplňou práce. V Slovane nejdem do neznámeho prostredia, veľa chlapcov poznám z reprezentácie, na prácu sa už veľmi teším," povedal krátko po podpise zmluvy Vladimír Országh. Tridsaťšesťročný majster sveta z MS 2002 v Göteborgu a bronzový medailista z MS 2003 v Helsinkách sa postavil vôbec prvýkrát na trénerskú lavičku po skončení úspešnej hráčskej kariéry v lete 2010, kedy sa stal asistentom trénera v Banskej Bystrici. Posledné dve sezóny už pôsobil v metropole stredného Slovenska ako hlavný tréner. Navyše od leta 2013 je Vladimír Országh aj asistentom trénera Vladimíra Vůjtka pri slovenskej reprezentácii.HC SLOVAN Bratislava víta v realizačnom tíme Vladimíra Országha a na trénerskej lavičke mu želá čo najviac víťazných zápasov!Realizačný tím Slovana po podpise zmluvy s V. Országhom prejde pred začiatkom nového ročníka menšou obmenou. Trénerom brankárov a video analytikom zostane i naďalej Pavol Rybár, ako kondičný tréner pokračuje Róbert Béreš. Pri A – tíme Slovana naopak nebude ďalej pokračovať Ján Lipiansky a Roman Stantien, ktorým k 30. aprílu končia zmluvy. Lipiansky však bude v klube aj naďalej zastávať funkciu hlavného trénera športových hokejových tried. Obom trénerom ďakujeme za poctivú a zodpovednú prácu pri A – mužstve.