Országh: Hráči prejdú mojimi rukami

Vladimír Országh predstúpil pred médiá ako hlavný tréner HC Slovan Bratislava. Čerstvo 41-ročný kouč po troch rokoch v Banskej Bystrici prichádza späť na Tehelné pole.

"Bystrici som vďačný, že som tam dostal šancu. Nie všetko išlo podľa predstáv, ale čo bolo dôležité, mal som tam dôveru manažmentu, ktorý veril v moju prácu. Získali sme tam striebro a dve zlatá. Ponuka z KHL je pre mňa zadosťučinenie mojej práce v klube. Po troch rokoch som sa chcel posunúť a som za ponuku vďačný. Pôsobenie v Slovane ako asistent mi dalo veľmi veľa, bol to odrazový mostík." „Pri mojom prvom stretnutí s pánom Šteflom som sa dohodol, že ak to má fungovať, tak nech to je ako v Bystrici. Všetci hráči pôjdu cezo mňa. Mám okruh ľudí, skautov, trénerov, resp. hráčov… Vždy som to robil tak, že som dal manažérovi požiadavku na konkrétnych hráčov, ktorí prišli, a ja som si ich ešte spätne u manažérov, spoluhráčov a trénerov preveroval. Nie u agenta, lebo ten by zrejme predal dnes ešte aj mňa ako hráča. Toto bola teda moja podmienka, ktorá zatiaľ platí. Kostra bude zo slovenských hráčov a všetci hráči, o ktorých sa zatiaľ bavíme, prešli mojimi rukami a je to zatiaľ nastavené tak, ako si predstavujem. Výber nevyšiel vždy ani v Bystrici, ale eliminovali sme chyby,“ vysvetľoval nový kouč Slovana Bratislava.