Országh: Dnes sme mali brať dva body, no musíme ísť ďalej

Slovan viedol nad Kunlunom dvakrát o dva góly a zápas mal výborne rozohratý. Napokon si z Číny odváža iba bod.

Vladimír Országh, hlavný tréner: "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu a v celej jeho prvej polovici sme boli lepším mužstvom. Ešte na začiatku tretej tretiny sme viedli o dva góly. Náskok sme chceli udržať, čo sa nám žiaľ nepodarilo. Celkove bol dnešný zápas poznačený viacerými vylúčeniami. Každý bod v tejto fáze je dôležitý, dnes sme mohli a mali brať dva, no musíme sa už sústrediť na ďalší zápas a ísť ďalej."Michal Řepík: "Začali sme veľmi dobre, takmer nič sme im nedovolili a dali sme góly z presiloviek, čo je dobré, pretože v samom začiatku sezóny sa nám v tejto činnosti príliš nedarilo. Myslím, že v tretej tretine nám trochu ubúdali sily, začali sme sa báť o výsledok. V útoku sme už veľa šancí nemali a súper nám napokon dokázal dať dva góly, pričom ten vyrovnávajúci patrí do kategórie šťastných. V nájazdoch sa nám nepodarilo vziať bod navyše, oni boli o ten jeden gól lepší. Toto bol môj druhý hattrick v krátkom čase, v závere vlaňajšej sezóny som dal jeden za Spartu."Jakub Štěpánek: "Škoda, že sme tento zápas neudržali. Viedli sme o dva góly, mali sme presilovku, mohli sme rozhodnúť. Potom sme sa nechali hlúpo vylúčiť a oni nás hneď potrestali gólom na 2:3. Potom dokonca vyrovnali a do konca základného hracieho času to bolo také hore dolu. Nájazdy nám dnes žiaľ nevyšli."Jeff Taffe: "Na začiatku to bolo v poriadku, ak zoberieme do úvahy, že sme mali za sebou dlhú cestu. Únava sa trochu prejavila v tretej tretine. Opäť nám výborne fungovala presilovka, škoda len, že sme nevyužili ešte aspoň jednu a nezvýšili na 4:1, bolo by zrejme po zápase. Na druhej strane, treba uznať aj kvality súpera, ktorý bojoval a hral s rovnakou intenzitou počas celého zápasu. Od súpera tohto typu to musíme očakávať vždy."