Ohlasy našich hráčov po výhre nad Avtomobilistom

Vlani na jeseň nám v Jekaterinburgu zostali iba oči pre plač po zdrvujúcej porážke 1:8. Dnes večer sa po dôležitom víťazstve 3:1 hovorilo chlapcom oveľa ľahšie.

Tomáš Starosta: "Dôležité je, že sme opäť vyhrali a získali tri body, ale nerodilo sa to dnes ľahko. Takmer dve tretiny sme vyhrávali, ale na konci druhej časti hry prišla v oslabení menšia chybička a pár sekúnd pred koncom sme inkasovali. V tretej tretine sme využili prečíslenie a Milan Bartovič to nádherne trafil na 2:1, no a tretí gól bol do prázdnej bránky pri súperovej power play, takže spokojnosť. Aj dnes sa ukázalo, že každý zápas je úplne iný. Teší nás, že máme zatiaľ plný počet bodov, ale je to stále len začiatok sezóny. Čakajú nás ďalšie ťažké zápasy, na ktoré sa musíme dobre pripraviť. Pochopiteľne, ak by sa nám podarilo túto šnúru ešte natiahnuť, budeme len radi."Milan Bartovič: "Dnes to bol zodpovedný a sústredený výkon po celých 60 minút. Nedovolili sme Jekaterinburgu ísť do veľa šancí, zatiaľ čo nám sa napokon podarilo streliť tri góly, čo stačilo na plný bodový zisk. Ja som očakával ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Jekaterinburg je pracovitý tím, proti ktorému sa vždy ťažko hrá. Som rád, že sme opäť využili jednu z presiloviek a dotiahli zápas do víťazného konca. Pri góle som za sebou cítil súperovho hráča, išli sme s Rokom (Tičarom - pozn.) dvaja na jedného, všimol som si však u brankára pootvorený priestor, preto som volil strelu a padlo to tam."Tomáš Surový: "Do zápasu sme vstúpili dobre, vypracovali sme si dosť šancí, z ktorých sme jednu aj premenili. Ale najdôležitejšie bolo, že sme až na tú jednu chybičku počas ich presilovky hrali veľmi zodpovedne v obrane a tiež Backy chytal opäť výborne, čo boli hlavné dôvody, prečo sme dnes vyhrali. Samozrejme, mať šesť bodov z tripu je výborné, ale pred sebou máme ešte jeden zápas v Kazani, zajtra si trochu ´odfúkneme´ a pokúsime sa aj z tretieho zápasu nejaké body vydolovať."Matt Murley: "V úvodnej tretine mali obe mužstvá niekoľko veľmi dobrých príležitostí na skórovanie. V prostrednej časti sme strelili dôležitý gól v presilovke. Bohužiaľ, im sa rovnakým spôsobom podarilo v samom závere vyrovnať. Myslím, že v záverečnej časti sme ukázali svoj charakter, dokázali sa vrátiť do zápasu a trpezlivo sme si počkali na rozhodujúcu šancu. Ak z ktoréhokoľvek zápasu na tripe dokážete získať tri body, je to pôsobivé. A dvojnásobne to platí, ak ide o mužstvá, ktoré boli vlani úspešné a hrali play off. Máme pred sebou na tomto tripe ešte jeden zápas a rozhodne aj v ňom chceme byť úspešní."