Ohlasy hráčov po víťazstve nad Amurom

Posledné zápasy na tripoch bývajú nevyspytateľné, čo ukázal aj duel proti Amuru, ktorý je v tabuľke výrazne za nami. Napokon rozhodli nájazdy, v ktorých máme v lige druhú najlepšiu bilanciu zo všetkých.

Michal Sersen: "Na záver tripu to bol veľmi náročný duel, aj keď sa môže zdať, že súper je v tabuľke podstatne nižšie a mohla to byť povinná jazda. Predsa len, bol to posledný zápas najdlhšieho tripu, s náročnými preletmi, veľkými časovými posunmi. V prvej tretine sme hrali celkom dobre, druhá nám veľmi nevyšla a súperovi sme sa tak trochu prispôsobili. Tretia tretina bola dosť vyrovnaná, takže napokon musíme byť spokojní dnes aj s dvomi bodmi. Celkove si myslím, že s ôsmimi bodmi z tohto tripu vládne spokojnosť."Andrej Šťastný: "Pre fanúšika to dnes nebol veľmi pekný zápas. V tejto fáze sezóny sú dôležité najmä body a tie sme dnes získali, takže máme všetko vo vlastných rukách a verím, že v pondelok večer doma proti Rige postup potvrdíme už na sto percent. Pri nájazde som dopredu vedel, čo urobím. Trochu mi pomohla situácia, v ktorej som išiel na nájazd, keďže som vedel, že nemusím nevyhnutne premeniť. Vyskúšal som to a som rád, že to tam padlo."Rok Tičar: "Na začiatku bolo vidieť, že je to už štvrtý zápas na tripe, chvíľu nám trvalo, kým sme sa dostali do tempa. Odohrali sme solídnu prvú tretinu. Zvyšok zápasu bol vzácne vyrovnaný, snažili sme sa bojovať až do konca o ten jeden extra bodík. Nájazdy sú vždy lotéria, ale verili sme si pred nimi, keďže v tejto sezóne máme v nich skvelú bilanciu. Je to ďalšie veľmi cenné víťazstvo."