Logo

Správy

Doma Vonku

Do Slovana prichádza Samuel Takáč

0 0

HC SLOVAN Bratislava sa so skúseným útočníkom dohodol na dvojročnej spolupráci do konca sezóny 2022/23.

$article->fk_main_image->title

Kariéra 29-ročného krídelníka bola doteraz prevažne spätá s rodným Popradom, kde hrával v mládežníckych kategóriách do sezóny 2014/2015. Následne odišiel do Francúzska, kde jednu sezónu strávil v tíme Gap a dve v Lyone. Oba kluby patrili k popredným účastníkom tamojšej najvyššej súťaže Ligue Magnus.

Samuelovi Takáčovi sa v krajine galského kohúta najlepšie vydarila druhá sezóna. V 48 stretnutiach za Lyon nazbieral 65 bodov za 25 gólov a 40 asistencií. Počas pôsobenia vo Francúzsku si v sezóne 2016/2017 dvakrát obliekol reprezentačný dres Slovenska, pričom dvakrát skóroval a pripísal si tiež jednu asistenciu.

Po troch sezónach vo Francúzsku sa znova vrátil do Popradu, kde v ďalších dvoch sezónach patril k bodovým lídrom Kamzíkov.

V minulej sezóne pôsobil Samo Takáč v Michalovciach, kde v 57 zápasoch nazbieral 34 bodov za 11 gólov a 23 asistencií, z toho v play off mal bilanciu 2+3. 

Samo je výborný korčuliar a zodpovedný hráč, ktorý nevypustí žiadny súboj. Zároveň je to tá správna povaha do kabíny. Jeho kariéru sme sledovali už dlhšie. Verím, že sa zaradí do enklávy Popradčanov, ktorí s úspechom obliekali dres Slovana v minulosti, ako boli Martin Kuľha, Slavomír Pavličko, Igor Rataj alebo Peter Junas,“ uviedol pre web hcslovan.sk generálny manažér Maroš Krajči.

HC SLOVAN Bratislava víta Samuela Takáča v klube a verí, že počas pôsobenia v hlavnom meste nadviaže na svoje predchádzajúce kvalitné sezóny.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Fominykh Daniil 0 0
3. Bezák Adam 0 0
4. Jääskeläinen Joona 0 0
5. Takáč Samuel 0 0
6. Rapuzzi William 0 0
7. Krakovský Luca 0 0
8. Golian Andrej 0 0
9. Sukeľ Jakub 0 0
10. Gachulinec Daniel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem