Ofenzívnou posilou belasých Jindřich Abdul

Dvadsaťtriročný odchovanec vsetínskeho hokeja Jindřich Abdul podpísal jednoročný kontrakt.

Kariéru začínal už ako 14-ročný vo svojom rodnom meste Vsetín. V juniorskom veku vykazoval vysoké čísla produktivity, a tak jeho nasledujúce kroky viedli do silnej juniorky HC Sparta Praha. Po dvoch sezónach strávených v Prahe sa v šestnástich rokoch vrátil do juniorskeho mužstva Vsetína, kde si svojimi výkonmi vypýtal nomináciu do reprezentačnej osemnástky Českej republiky.Seniorsky hokej si prvý krát skúsil v Znojme, kde hral celú sezónu za A mužstvo medzinárodnú EBEL ligu. Pre vedenie orlov bol užitočným hráčom, kedže vo svojom mladom veku mohol nastupovať aj za juniorsky tím Znojma. Za juniorov nastúpil len na 2 zápasy, no druhý zápas sa mu stal osudným a na pár mesiacov mu prerušil kariéru. Pri výpomoci juniorke si pri jednom zo súbojov poranil oko a takmer oň prišiel.Český útočník musel zápasiť aj s inými zraneniami a napriek svojmu handicapu neprestal bojovať. Po hosťovaniach v Českej republike svoju silu naplno ukázal v prvoligom Prešove, kde bodovo explodoval. Šikovný pravý krídelník zaknihoval v 30 zápasoch 22 gólov a 33 asistencií. Výborné čísla mladého českého útočníka si všimli pod Tatrami a nasledujúce dve sezóny strávil v drese popradských kamzíkov. V Poprade odohral celkovo 118 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 25 gólov a 44 asistencií.Talentovaný forward naposledy pôsobil v Poprade práve pod taktovkou nášho hlavného trénera Romana Stantiena, ktorý si ho stiahol do Slovana: “Jindro je stále veľmi perspektívnym hokejistom. Hráč je kreatívny, má šikovné ruky a výborné korčuľovanie. Všetky tieto atribúty s mladým vekom ho predurčujú na ďalší progres v kariére, ktorý môže pri tvrdej práci v tréningoch a samotných zápasoch potvrdiť už v blízkej budúcnosti v Slovane." HC SLOVAN má radosť z podpisu zmluvy s Jindřichom Abdulom a želá mu dalšiu úspešnú sezónu.