Aj druhý duel pre Banskú Bystricu

V sérii hranej na tri víťazné zápasy podľahol HC SLOVAN na ľade Banskej Bystrice aj v druhom stretnutí.

Zverenci Miroslava Mosnára a Jozefa Pethöa vstúpili do vyraďovacích bojov o titul majstra Slovenska z piatej pozície a v prvom kole narazili na nepríjemnú Banskú Bystricu. Belasí v zostave aj s Michalom Vojvodom, Dávidom Boldižárom či Jegorom Baranovom v prvom meraní síl nestačili na „baranov“, keď im podľahli vysoko 9:3. Našim juniorom nevyšiel ani druhý zápas pod Urpínom, keď domácim podľahli tesne 5:4 po predĺžení. Do Bratislavy sa séria sťahuje počas víkendu, tretí duel je na programe v nedeľu o 17:00, prípadný štvrtý v rovnakom čase v pondelok.

2. zápas série

HC’05 Banská Bystrica – HC SLOVAN Bratislava 5:4pp (1:1, 4:1, 4:1)
Góly: Petrinec, Lunter, Petrinec, majerník, Majerník - Bobál, Kupka, Škultéty, Šalka

Zostava HC SLOVAN: Vičan, Vojvoda – Škultéty, Trnavský, Bobál, Kupka, Ševčík – Ejem, Houdek, Mojžiš, Géci, Lepskii – Miklovič, Boldižár, Čech, Uram Baranov – Moc, Korec, Šalka, Dubovecký.

1. zápas série

HC’05 Banská Bystrica – HC SLOVAN Bratislava 9:3 (1:1, 4:1, 4:1)

Góly: Chamuľa, Slameň, Majerník, Sojka, Pastucha, Lunter, Slameň, Sojka, Bodnár - Boldižár, Ševčík, Baranov