Odlet i prílet za tmy

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava pristáli pred 17. hodinou miestneho času v sibírskom Chanty – Mansijsk.

Výprava HC SLOVAN sa na náročné štyri zápasy na klziskách súperov vydala pred šiestou hodinou ráno, Boeing spoločnosti Travel Service nabral o 7:00 kurz Chanty – Mansijsk.  Väčšina hráčov trávila čas v lietadle spánkom, na záver štvorhodinovej cesty podávala posádka obed, na dráhu v Chanty – Mansijsku dosadol stroj krátko pred 17. hodinou miestneho času. Belasí si po pristáti posunuli hodinky o štyri hodiny oproti bratislavskému času vpred a miestnym klubovým autobusom sa vydali do Jugra Areny, kde prebehla zhruba 60 minútová tréningová jednotka.Prostredie v sedemdesiattisícovom meste veľmi dobre pozná dvojica Tomáš Starosta, Lukáš Kašpar. Druhý menovaný obliekal dres v Jugry v minulej sezóne. „V KHL som v predošlých rokoch už hral, no tu v Chanty išlo pre mňa o prvú väčšiu skúsenosť s Ruskom. Mesto je vcelku pekné, no nie je tu príliš veľa možností na trávenie voľného času. Ja som bol väčšinu času na zimnom štadióne, zašiel som si zahrať tenis, či na plaváreň,“ povedal Lukáš Kašpar.„Bohužiaľ sa nám v minulej sezóne tu v Jugre príliš nedarilo. V jej závere som odišiel do Fínska, kde to nakoniec skončilo majstrovským titulom. Asi aj v dôsledku nevydareného ročníka sa v Jugre veľa pomenilo, prišiel nový tréner, noví ľudia do manažmetu. Zmeny neobišli ani hráčsku kabínu, takže veľa chlapcov nepoznám,“ rozrozprával sa český hokejista v službách Slovanu.Slovanisti by v Jugre radi nadviazali na domáci zápas, kedy zvíťazili vysoko 6:0. „Jugra nestrieľa príliš veľa gólov, viem že im prednedávnom odišiel do Petrohradu najproduktívnejší hráč Gusev. Nesmieme však toto mužstvo za žiadnych okolností podceniť, doma získali dosť bodov, ešte do Bratislavy prišli ako druhé mužstvo na Východe.  Nemali by sme inkasovať prvý gól, domáci dobre bránia, kočuľujú,“ dokončil Lukáš Kašpar.