Oddýchnuť si a dobre sa pripraviť

Výprava Slovana prežila v hlavnom meste Lotyšska svoj prvý deň.

Slovanisti mali dnes v Riga Arene tréning až popoludní, dopoludnie trávili na izbách hotela Radisson Elizabete. „Relaxoval som na izbe, dlhšie si pospal. Na prechádzky mestom príliš nie je čas, treba si dobre oddýchnť a byť pripravený na zajtra. Rigu však trošku poznám, bol som tu s mládežníckou reprezentáciou a niečo videl, je to pekné mestom,“ povedal Žiga Jeglič.Prvý tréning v lotyšskej metropole bol doborovľný, hráči mohli dať pred ľadom prednosť posilňovni. „Mám vo zvyku zatrénovať si deň pred stretnutím, preto som neváhal a vykorčuľoval na ľad. Cítim sa po dvoch odohratých zápasoch na tripe dobre, verím, že po zajtrajšku to bude ešte lepšie - hlavne ďalšími bodmi,“ pokračoval Žiga Jeglič.S Rigou odohráme štvrtý zápas v aktuálnom ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy. „Je vždy ťažké hrať v Riga Arene. Domáci podávajú dobré výkony, dostali sa z dna na deviate miesto. Majú kvalitný tím, hraju disciplinovane a sú podporovaní hlučnými fanúšikmi. My musíme podať výkon ako v Petrohrade, hrať bezchybne v obrane a využiť príležitosti na skórovanie,“ dodal Jeglič.  Program vo večerných hodinách vyplnila večera na prízemí hotela. Zajtra doobeda absolvujú hráči pred duelom s Dinamom zhruba 30 – minútové rozkorčuľovanie.Fotografie z Rigy nájdete TU.