Obrovské množstvo striel, no získaný len bod

HC SLOVAN podľahol Dinamu Riga v predĺžení 2:3.

HC Slovan Bratislava - Dinamo Riga 2:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 15. Viedenský (T. Voráček, Smoleňák), 39. Després - 20. Žerdev (Skvorcovs), 38. Stollery (Salmela, Kristo), 65. ŽerdevVylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Belov - Kučava, Novikov (všetci Rus.), 7950 divákov

Zostavy:
Slovan:
Mazanec - Ebert, Després, Barker, Meszároš, Švarný, T. Voráček, Bačik - L. Kašpar, Colby Genoway, Řepík - Buchtele, Viedenský, Smoleňák - T. Hrnka, J. Mikúš, Skalický - Marek Sloboda, Michal Hlinka, Ščerbatov
Riga: Karliňš - K. Redlihs, Galviňš, Alisauškas, Zile, Salmela, Stollery, Pujacs - Lipsbergs, Jevpalovs, Indrašis - Skvorcovs, Pavlovs, Žerdev - Kristo, McMillan, Razglas - Kulda, Batna, M. Redlihs - Gegeris

Úvodná desaťminútovka priniesla hneď tri presilovky pre Slovan, ale ani jednu z nich, vrátane 30-sekundovej o dvoch korčuliarov, domáci nevyužili. Slovan sa dočkal až v 15. min, keď strela T. Voráčka sa od hornej žŕdky odrazila do bránkoviska hostí a puk do bránky pretlačil Viedenský. Radosť "belasých" však trvala iba päť minút, pretože puk za Mazanca poslal Žerdev po prieniku Skvorcovsa.

V druhej tretine bolo šancí striedmo, brankári však museli čeliť množstvu striel. Skóre sa zmenilo až v 38. min, keď v presilovke Mazanca prestrelil Stollery. Puk sa predtým odrazil od zadného mantinelu pred bránku Slovana, no domáci obrancovia ho neupratali do bezpečia. Dočkali sa aj domáci priaznivci, keď Després obkrúžil bránku hostí a zasunul ho za Karliňša.

Oba tímy v tretej časti chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nepodarilo sa im a to, aj keď Slovan mal niekoľko veľmi dobrých príležitostí. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom druhý bod pre Rigu zariadil Žerdev.